30. Konkus Rock N Rolla im. Billa Haleya

Koncerty
2010-02-04
30. Konkus Rock N Rolla im. Billa Haleya

Już po raz 30 rock 'n' rollowe szaleństwo opanuje Stodołę. Zakończenie karnawału byłoby nieważne bez rock'n'rollowego maratonu.

Zwycięska Para zdobywa puchar i uznanie mistrzów rock'n'rolla na rok 2010. Po konkursie tradycyjnie zapraszamy na wspaniałą imprezę rock'n'rollową!

Wejście do klubu nastąpi o godz.18.00, natomiast konkurs wystartuje o 19.00.

Wszystkie pary zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o wcześniejsze potwierdzenie zgłoszenia: e-mail stodola@stodola.pl lub fax. (22) 825-86-25.
 
Ceny biletów: w przedsprzedaży: 30 zł, w dniu koncertu: 35 zł.


TROCHĘ HISTORII

9 lutego 1981 r. w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej umiera Bill Haley, twórca piosenki "Rock Around the Clock"- znanego niezapomnianego przeboju, dającego początek nowej erze muzycznej pod nazwą "rock'n'roll". Fakt ten stał się pretekstem do zorganizowania pierwszego w świecie konkursu rock'n'rolla im. Billa Haley'a. Pomysłodawcami całego przedsięwzięcia byli członkowie Klubu Stodoła: Adam Halber i Kazimierz Chendyński. Nie trudno się domyśleć, że od tamtej pory, konkurs jest organizowany, co roku i stał się tradycją Klubu Stodoła. Regulamin Konkursu określają niezwykle proste zasady. Należy tańczyć prawdziwego rock'n'rolla, przetańczyć aktywnie 60 minut i wygrać. Należy zaznaczyć, że wygrać może tylko jedna para, która otrzymuje Puchar im. Billa Haleya. Do udziału w konkursie dopuszcza się maksymalnie 50 par. Tradycją konkursu stało się, że odbywa się on zawsze w ostatni dzień karnawału, czyli zawsze we wtorek. Pierwszy konkurs odbył się w piętnaście dni po śmierci Billa Haleya- 24 lutego 1981 roku. W konkursie wzięły udział 22 pary, które przyjechały z wielu miast Polski, a nawet była jedna para polsko- holenderska. Główna nagroda wynosiła wtedy 5. 000 zł, co w początku lat osiemdziesiątych stanowiło kwotę wcale niemałą.

W Jury konkursu zasiedli wtedy między innymi: Bożena Walter, Dariusz Michalski, Marek Gaszyński i oczywiście pomysłodawcy konkursu: Kazimierz i Adam. Od tamtej pory udział w Jury wzięło wiele znakomitych postaci życia muzycznego i nie tylko. Wspomnieć warto Izabelę Trojanowską, Ewę Kuklińską, Marylę Rodowicz, Alicję Resich-Modlińską, Wojtka Gąsowskiego, Andrzeja Rosiewicza, Janusza Józefowicza, Janusza Rewińskiego, Zbyszka Hołdysa. Ideą jest by jury było nie profesjonalne, a Konkurs wygrywali ambitni amatorzy. Zwycięzcami I Konkursu Rock'n'Rolla im. Billa Haley'a było rodzeństwo Małgorzata i Krzysztof Płonkowie z Warszawy.


REGULAMIN KONKURSU ROCK'N'ROLLA IM. BILLA HALEYA:
http://www.stodola.pl/klub/?show=723

Koncerty

30. Konkus Rock N Rolla im. Billa Haleya - Warszawa