Warsaw Blues Night

Koncerty
2010-02-03
Warsaw Blues Night

Widmo zakończenia cyklu Warsaw Blues Night - na szczęście dla wszystkich miłośników bluesa - zostało zażegnane.

29 marca o godzinie 19.00 w klubie Hybrydy na  41. edycji Warsaw Blues Night wystąpi legendarny chicagowski gitarzysta John Primer ze swoim zespołem The Real Deal Blues Band. Będzie to jedyny koncert tego artysty w Polsce.
 
John Primer od kilkunastu lat z powodzeniem nagrywa dla najznamienitszych wytwórni płytowych i koncertuje z własnym zespołem. Przez wiele lat wspierał gigantów chicagowskiego bluesa: Muddy Watersa i Magic Slima. Jako rezydent klubów w Chicago występował także z Buddym Guy’em, Juniorem Wellsem czy Lonnie Brookesem. W trakcie swej kariery wydał kilkanaście albumów i pojawił się na niezliczonej ilości wydawnictw jako gość.
 
Rok 2010 zapowiada się dla tego artysty wyjątkowo. Właśnie otrzymał 3 nominacje do tegorocznych bluesowych Oscarów - Blues Music Awards. Płyta "All Original" nagrana z muzykami, których zobaczymy w Warszawie, nominowana została w kategorii "Traditional Blues Album of the Year". W tej samej kategorii nominowany jest także album współtworzony przez Primera "Chicago Blues - A Living History" , który otrzymał też nominację jako "Album of The Year". Sam John Primer nominowany jest w kategorii "Traditional Blues Male Artist of the Year".
 


Zespół The Real Deal Blues Band na Warsaw Blues Night wystąpi w składzie:
John Primer - gitara, śpiew
Harmonica Hinds - harmonijka
Michael Morrison - bas
Vernon Rodgers - perkusja
 
Zbliżający się koncert będzie rzadką w Polsce okazją do spotkania na żywo z rasowym, soczystym brzmieniem bluesa rodem z Chicago. Przed gwiazdami ze Stanów na scenie Hybryd usłyszymy znakomitą polską formację funkowo-bluesową HooDoo Band, która promować będzie premierową płytę.
 
41. Warsaw Blues Night
wystąpią: John Primer & Read Deal Blues Band, HooDoo Band
kiedy: 29 marca 2010, godz. 19.00
gdzie: Hybrydy, ul.Złota 7/9
bilety: w przedsprzedaży 30 zł, w dniu koncertu 40zł, studenci i uczniowie 25zł

Koncerty

Warsaw Blues Night - Warszawa