Tribute To Miles Davis

Koncerty
2009-10-28
Tribute To Miles Davis

Takiego wieczoru koncertowego nie było w Warszawie od lat. Ale jakby mogło być inaczej skoro osobą zwieńczającą dzieło jest najważniejsza i najbardziej rozpoznawalna postać jazzu - jego ikona Miles Davis.

Już 4 listopada na Warszawskim Torwarze odbędzie się koncert poświęcony 50 rocznicy powstania płyty "Kind Of Blue".  Wystąpią na nim absolutne gwiazdy współczesnej muzyki jazzowej. Wieczór rozpocznie koncert Wayne'a Shortera, który wystąpi w towarzystwie śmietanki instrumentalistów: Brian Blade, John Patitucci, Danilo Perez to nazwiska, których nie trzeba przedstawiać nikomu.

Drugi na scenie pojawi się Marcus Miller. Muzyk ten będący twórcą powrotu Milesa Davisa na scenę w latach osiemdziesiątych oraz producentem z ostatniego okresu twórczości Milesa, czyli płyt "Tutu", "Amandla" czy "Music For Siesta". Marcus zaprezentuje muzykę z płyty "Tutu", a na scenie będzie mu towarzyszył Christian Scott objawienie na amerykańskiej scenie - trębacz który wstrząsnął współczesnym rynkiem jazzowym.

Wieczór zamknie jedyny żyjący członek składu nagrywającego "Kind Of Blue" - album przełomowy dla historii jazzu, obchodzący w tym roku pięćdziesięciolecie powstania - Jimmy Cobb. Jimmy Cobb wystąpi w otoczeniu gwiazd i zaprezentuje materiał - hołd dla płyty Milesa Davisa - "Kind Of Blue".

Bilety na koncert w cenie 250 PLN, 150, PLN, 50 PLN.

Koncerty

Tribute To Miles Davis - Warszawa