Riverside

Koncerty
2009-10-12
Riverside
W sobotę, 17 października, Wytwórnia stanie się oazą muzyki progresywnej - Przestrzeń Muzyki Live ponownie powróci do Łodzi. Tym razem gwiazdą koncertu będzie warszawski zespół Riverside. W roli supportów wystapią: Disperse oraz Tides From Nebula.
Riverside to jeden z najbardziej cenionych wykonawców z kręgu rocka progresywnego. Grupa obecnie promuje swoje najnowsze wydawnictwo "Anno Domini High Definition", które zbiera bardzo pozytywne recenzje zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Trasa koncertowa ADHD TOUR 2009, której częścią jest łódzki koncert, obejmie łącznie 44 koncerty w kraju i zagranicą. Repertuar koncertu obejmie zarówno kompozycje z “Anno Domini High Definition" jak i utwory dawno lub nawet w ogóle dotąd niegrane.

Riverside jest jedną z wiodących formacji grających nowoczesną progresję. Muzycy zbudowali charakterystyczne dla nich brzmienie na podstawie swoich dotychczasowych doświadczeń. Dzięki temu w kompozycjach Riverside usłyszeć można echa kapel metalowych (Unnamed), death metalowych (Hate i Domain) czy neoprogresywnych (Marillion).

Formacje supportujące to niemniej ciekawe propozycje progresywno rockowe. Disperse istnieje na polskiej scenie muzycznej od grudnia 2007 roku. Do tej pory zarejestrowali w 2008 roku swoje debiutanckie demo zatytułowane Promo 2008. Obecnie pracują nad nowym, bardziej progresywnym i jazzowym materiałem. Tides From Nebula został założony na początku 2008 roku. Zespół tworzy instrumentalną muzykę gitarową, przez krytyków zaliczaną do nurtu post-rock/metal. Premiera ich debiutanckiego materiału, Aura, odbyła się w maju 2009. Album zbiera bardzo dobre recenzje zarówno w kraju, jak i zagranicą. W 2009 roku zespół został laureatem dwóch konkursów: Neuro Music przy Asymmetry Festival, oraz Before Party przy KnockOutFestival. Nagrodami była możliwość zagrania na głównych imprezach festiwalowych.

Koncerty

Riverside - Łódź