Fucked Up

Koncerty
2009-10-12
Fucked Up

Agencja Go Ahead oraz Fabryka Productions zapraszają na jedyny w Polsce klubowy koncert formacji Fucked Up. Już 30 listopada w Klubie Loch Ness w Krakowie zagra ten jeden z najważniejszych zespołów sceny hardcore/punk.

Zespół uformował sią na początku 2001 roku w Toronto z inicjatywy facetów ukrywających się pod dziwacznymi i obrazoburczymi pseudonimami: 10,000 Marbles (gitara), Concentration Camp (wokal), Mustard Gas (bas) oraz Chrisa Colohana (znanego z Left For Dead/The Swarm czy nieistniejącego już Cursed). Później dołączyli Pink Eyes (wokal) oraz Mr. Jo (perkusja).

Słyną zarówno z ostrych politycznie tekstów i bezkompromisowej muzyki, jak również niepohamowanego i równie ostrego zachowania scenicznego, które zaowocowało zniszczeniem kanadyjskiego studia MTV (a w konsekwencji zakończyło się zakazem występów w programach tej stacji) oraz wielogodzinnymi zamieszkami z udziałem policji, które wywołał ich nocny występ na moście w ramach festiwalu SXSW.

Dorobek fonograficzny zespołu jest niewątpliwie imponujący. Ich dyskografia zawiera ponad czterdzieści pozycji, w tym dwa albumy oraz liczne single, EP-ki i splity na wszystkich możliwych nośnikach. Ich drugi pełnowymiarowy album "The Chemistry Of Common Life" (Matador) z ubiegłego roku spotkał się z  zachwytem muzycznej krytyki na całym świecie. Wystarczy przywołać pochlebne i entuzjastyczne recenzje w The New York Times, Blender, Pitchfork, Alternative Press, czy Q Magazine. Album zdobył również prestiżową nagrodę Polaris 2009.

W lutym 2009 zespół wystąpił na festiwalu The Independent w San Francisco razem z legendarnym twórcą Dead Kennedys, Jello Biafrą, z którym wykonał słynny "Blitzkrieg Bop" z repertuaru The Ramones.

W tym roku polska publiczność miała okazję oglądać ich występ na Off Festiwalu w Mysłowicach - przez wielu uznany za najlepszy koncert festiwalu. Tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć grupę na pierwszym w Polsce klubowym koncercie.

Koncerty

Fucked Up - Kraków