Tankard

Koncerty
2009-06-30
Tankard

Legenda thrash metalu po raz pierwszy w Polsce. Tankard 6 i 7 listopada w Warszawie i Krakowie.

Niemiecki zespół, założony w 1982 roku - to nie tylko doskonale sprawdzona marka w muzyce thrash metalowej, ale przede wszystkim ci, którzy wraz z Kreator, Destruction i Sodom stworzyli europejski odłam tego gatunku. W swojej dotychczasowej historii Tankard jeszcze nigdy nie wystąpił w Polsce - w listopadzie będzie jedyna i niepowtarzalna okazje by zobaczyć jak "Kings Of Beer" radzą sobie na scenie.

Zespół przyjedzie do naszego kraju w ramach promocji nowej płyty "Thirst", która ukazała się pod koniec ubiegłego roku. Wraz z tym albumem zespół udowadnia, że mimo bogatej dyskografii studyjnej rozpoznawalny od pierwszych sekund styl Tankard brzmi świeżo, nowocześnie i mocniej niż kiedykolwiek wcześniej. Tankard to nie tylko charakterystyczna muzyka, ale też wyjątkowe teksty, pełne dystansu do siebie i przede wszystkich niekończących się peanów na cześć piwa. Z hołdu dla złocistego napoju, cenionego nie tylko szczególnie w ich ojczyźnie, ale również w naszym kraju, Tankard zrobili swój znak rozpoznawczy - utwory takiej jak "Stone Cold Sober", "The Beauty And The Beer", "The Morning After", "Dead Man Drinking" czy "Die With A Beer In Your Hand" to tylko część dowodów potwierdzających obsesję Tankard. Mimo "alkoholowej" otoczki, Tankard dba o jakość swoich występów, co nie przeszkadza im w spontanicznych zaskakujących zachowaniach na scenie, które mają wiele wspólnego z dobrym imprezowaniem. Tych czterech opojów po prostu nie da się nie lubić.

Polscy fani już w listopadzie będą mieli dwie okazję - by się o tym przekonać. Czas zacząć rozwijać mięsień piwny, i pozostać nieustannie spragnionym, aż do 6 i 7 listopada.

6.11.2009 (piątek) - Warszawa, "Progresja" - start 19:00
7.11.2009 (sobota) - Kraków, "Loch Ness" - start 19:00

Ceny biletów:
55 złotych - przedsprzedaż
65 złotych - w dniu koncertu

Magazyn GITARZYSTA objął patronat nad wydarzeniem.

Koncerty

Tankard - Warszawa

Tankard - Kraków