U.K.

Koncerty
2009-09-30
U.K.

W listopadzie na trzech koncertach w naszym kraju wystąpi słynna grupa U.K..

Zespół U.K. powstał w połowie lat 70. z inicjatywy Johna Wettona (wokal, bas) i Billa Bruforda (perkusja), po zawieszeniu działalności przez King Crimson, z którym obaj muzycy byli związani. Wetton zaprosił do współpracy Eddiego Jobsona (klawisze, skrzypce), którego poznał podczas współpracy z Roxy Music, a Bruford zwerbował Allana Holdswortha (gitara), który zagrał wcześniej gościnnie na jego debiutanckiej solowej płycie. Jako kwartet, U.K. nagrał tylko jeden album zatytułowany po prostu "U.K.", po czym, po odejściu z zespołu Bruforda i Holdswortha oraz dołączeniu Terry'ego Bozzio (perkusja) przekształcił się w trio i wydał drugą płytę, "Danger Money". Rok później, w marcu 1980 roku, w wyniku różnic poglądów na dalszą twórczość, U.K. przestał istnieć...

W tym roku z inicjatywy Eddiego Jobsona na rynku pojawiły się osobiście przez niego zremasterowane wszystkie trzy albumy U.K.. Ich polska premiera przewidziana jest na początek listopada 2009.

Równocześnie dojdzie do pierwszych po 30 latach koncertów na których Jobson i Wetton pojawią się obok siebie na scenie! I - co jest prawdziwą sensacją - te koncerty odbędą się w Polsce! Jakby tego było mało, jednym z członków tego prawdziwie All-star Band będzie Tony Levin, którego nikomu przedstawiać nie trzeba.

Koncerty odbędą się w następujących miejscach:

3.11.2009 Kraków - Klub "Studio" godz. 20.00
4.11.2009 Warszawa - Klub "Palladium" godz. 20.00
5.11.2009 Bydgoszcz - Filharmonia Pomorska godz. 20.00

Koncerty

U.K. - Kraków

U.K. - Warszawa

U.K. - Bydgoszcz