Asymmetry Festival 2010

Koncerty
2009-08-24
Asymmetry Festival 2010

Wielka, ciężka machina do robienia dziur w polskiej rzeczywistości muzycznej powoli rusza ze stacji Wrocław. ODA Firlej ogłosił już nazwy trzech pierwszych zespołów przyszłorocznej edycji Festiwalu Asymmetry.

W długi, majowy weekend nad Odrą pojawią się Mouth of the Architect, łączący w sobie elementy sludgu i post-rocka, chicagowska formacja Yakuza, która swoje psychodeliczne odloty uzupełnia elementami free jazzu i muzyki orientalnej oraz  Helen Money, czyli jedyna w swoim rodzaju, ciężko-brzmiąca, amerykańska wiolonczelistka w solowym projekcie. Jak zapowiadają organizatorzy, forma festiwalu będzie podobna do sprawdzonej w trakcie Asymmetry 2009. Poszerzony zostanie krąg prezentowanych zespołów, tak aby rdzeń artystycznych prezentacji nadal oscylował wokół poszukiwań awangardy rocka i metalu, z krótką wycieczką w stronę elektroniki, ale jednocześnie umożliwiał swobodne penetrowanie każdego rodzaju alternatywnego muzykowania.
 
Do przyjazdu na "majówkę" do Firleja, ma zachęcić nie tylko wyjątkowy repertuar festiwalu, ale także dodatkowe atrakcje i udogodnienia, które umilą czas w stolicy Dolnego Śląska.

Organizatorzy planują zamknąć line-up festiwalu najpóźniej do końca tego roku. Do tego czasu na adres filrej@firlej.wroc.pl można nadsyłać własne propozycje związane z repertuarem i formą festiwalu.

Tak jak i w zeszłej edycji i tym razem nieodłącznym elementem "Muzycznej Ekspedycji - Asymmerty Festival 2010" będzie konkurs dla młodych, ambitnych zespołów, poszukujących nowych form wyrazu, wyzwalających nowe energie i niestroniących od eksperymentu. Ogłoszenie konkursu zaplanowane jest na wrzesień 2009.

Zawsze aktualny lineup:

Altar of Plagues [Cork, Irlandia] - www.myspace.com/altarofplagues
Black Shape of Nexus [Mannheim, Niemcy] - www.myspace.com/sadhusonofabitch
Comity [Paryż, Francja] - www.myspace.com/comity
Esoteric [Birmingham, Anglia] - www.myspace.com/esotericuk
Helen Money [Chicago, USA] - www.myspace.com/helenmoney
Jesu [Birmingham, Anglia] - www.myspace.com/officialjesu
Khuda [Leeds, Anglia] - www.myspace.com/khudamusic
Mouth of the Architect [Dayton, USA] - www.myspace.com/mouthofthearchitect
Tesseract [Anglia] - www.myspace.com/tesseract
Time to Burn [Paryż, Francja] - www.myspace.com/timetoburnband
Yakuza [Chicago, USA] - www.myspace.com/yakuza
Year of No Light [Bordeaux, Francja] - www.myspace.com/yearofnoligh
Shrinebuilder
Kylesa

Koncerty

Asymmetry Festival 2010 - Wrocław

Asymmetry Festival 2010 - Wrocław

Asymmetry Festival 2010 - Wrocław

Asymmetry Festival 2010 - Wrocław