II Letnia Akademia Jazzu

Koncerty
2009-07-01
II Letnia Akademia Jazzu

Już po raz drugi wielbiciele muzyki jazzowej będą mogli wziąć udział w otwartych warsztatach i prelekcjach wybitnych osobowości polskich scen jazzowych.

Uwieńczeniem tegorocznej edycji Letniej Akademii Jazzu organizowanej przez Klub Wytwórnia w Łodzi będzie wizyta i występ Ala Di Meoli. Letnia Akademia Jazzu to cykl seminariów prowadzonych przez najwybitniejsze gwiazdy polskiego jazzu. Tegoroczna edycja rozpocznie się 9 lipca i potrwa aż do 13 sierpnia. W tym czasie w Klubie Wytwórnia przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi zagoszczą artyści, wykładowcy oraz uznane autorytety w dziedzinie muzyki jazzowej. Przeprowadzą oni jednodniowe warsztaty dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Po każdej prelekcji artysty odbędzie się koncert. W trakcie trwania II Letniej Akademii Jazzu będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat współczesnej gitary elektrycznej oraz basowej, instrumentów perkusyjnych, a także technik wokalnych. Prelegentami będą: Leszek Cichoński, Marek Raduli, Tomasz Łosowski, Elżbieta Zapendowska oraz Wojciech Pilichowski. Natomiast wieczorami na wytwórnianej scenie zagoszczą: Leszek Cichoński i Mike Green, zespół Laboratorium, formacja Jazz Kamikaze, Lora Szafran i Andrzej Jagodziński Trio, Bobo Stenson. Ostatniego dnia Akademii, 13 sierpnia, spotka się z uczestnikami II Letniej Akademii Jazzu Al Di Meola, który razem ze swoim zespołem wystąpi tego samego dnia na koncercie finałowym.

"Letnia Akademia Jazzu to unikalna możliwość, aby spotkać wybitnych muzyków jazzowych z Polski i ze świata w jednym miejscu i móc aktywnie uczestniczyć w ich warsztatach, dyskutować z nimi oraz zadawać im pytania" - mówi Mariola Wojtysiak, manager Klubu Wytwórnia. "Prelekcje mają charakter otwarty, zatem będą mogli w nich uczestniczyć zarówno profesjonalni muzycy jak i amatorzy czy niemuzykujący ale zainteresowani jazzem melomani." - dodaje.

Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 09.07.2009 - 13.08.2009r.

Bilety:
Wstęp na koncerty (oprócz koncertu Ala Di Meoli) jest bezpłatny.
Bilety na wykłady: jednorazowy udział: 10,00 zł, karnet (obejmuje 6 warsztatów): 30,00 zł.
Spotkanie z Alem Di Meolą jest dostępne dla posiadaczy karnetu.
Koncert Ala Di Meoli: przedsprzedaż z kartą Klubu Wytwórnia: 60,00 zł, przedsprzedaż bez karty Klubu Wytwórnia: 80,00 zł