XIX edycja Festiwalu Blues nad Bobrem

Koncerty
2009-05-04
XIX edycja Festiwalu Blues nad Bobrem

Z przyjemnością informujemy, że trwają przygotowania do kolejnej XIX już edycji Festiwalu Blues nad Bobrem w Bolesławcu. To impreza z wieloletnią tradycją, bardzo ceniona w polskim środowisku związanym z muzyka bluesową.

Blues nad Bobrem to przede wszystkim Warsztaty Muzyczne im. Wojtka Seweryna oraz Przegląd Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy. W tym roku Festiwal potrwa od 6 do 14 sierpnia. Pzygotowaliśmy dla uczestników kilka niespodzianek. Między innymi poszerzyliśmy ofertę warsztatową o dwie klasy: realizacji dźwięku i fotografii.

Zajęcia na warsztatach poprowadzą:

1. Wokal: Krystyna Prońko, Jacek Siciarek, Aleksandra Sozańska-Kut, Roman Puchowski (konsultacje).
2. Gitara elektryczna: Artur Lesicki, Leszek Cichoński, Jacek Jaguś, Katarzyna Maliszewska, Krzysztof "Puma" Piasecki, Jerzy Styczyński (konsultacje), Piotr Nalepa (konsultacje).
3. Gitara akustyczna: Roman Puchowski.
4. Harmonijka: Bartosz Łęczycki, Roman Badeński, Sławek Wierzcholski (konsultacje).
5. Instrumenty klawiszowe: Paweł Serafiński
6. Gitara basowa: Wojciech Pilichowski, Tomasz Grabowy
7. Perkusja: Zbigniew Lewandowski
8. Fotografia: Grzegorz Matoryn, Grzegorz Sidorowicz, Andrzej Pytliński
9. Realizacja dźwięku: Jacek Mastykarz
10. Saksofon: Adam Wendt

Niestety w tym roku nie planujemy koncertu finałowego. W zamian proponujemy fanom bluesa cykl koncertów na scenie usytuowanej na bolesławieckim rynku. Do udziału w tych koncertach zaprosiliśmy formacje: Trio Styczyński, Miarka Riedel, JJ Band, Romek Puchowski i Keith Dunn oraz Obstawa Prezydenta. Koncerty zaplanowaliśmy codziennie od 10 do 14 sierpnia. Szczegółowy plan występów juz wkrótce pojawi się na naszej stronie internetowej www.bluesnadbobrem.pl .

Nowością w programie imprezy jest Festiwal Filmu Muzycznego. Pokazy najciekawszych filmów związanych z muzyką bluesową planujemy codziennie od 6 do 8 sierpnia. Stałym punktem programu Festiwalu jest Msza Święta w oprawie bluesowej. Ten nietypowy, można nawet powiedzieć mistyczny spektakl religijno muzyczny przyciąga co roku tłumy wiernych do kościoła na osiedlu Kwiatowym w Bolesławcu. W tym roku Msza Święta odbędzie się 9 sierpnia o godzinie 19.00.

Ponadto 15 sierpnia na scenie na bolesławieckim rynku zmierzą się młode zespoły z nurtu muzyki bluesowej. Od dwóch lat Przegląd Zespołów Bluesowych nosi imię "Ojca Polskiego Bluesa" Tadeusza Nalepy. Bolesławiecki przegląd wyróżnia właśnie to, że zespoły prezentujące się na scenie muszą zagrać co najmniej jeden utwór z repertuaru T. Nalepy. Na uczestników konkursu czekają atrakcyjna nagrody finansowe i rzeczowe. Gwiazdą wieczoru będzie Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.

W tym roku Klubem Festiwalowym będzie Piwnica Paryska. Niespotykany klimat tego miejsca sprzyja muzyce czego dowodem są liczne koncerty tam się odbywające. Codziennie w trakcie trwania festiwalu zapraszamy chętnych do udziału w wieczornych Jam Session właśnie w klubie Festiwalowym.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach o kontakt z biurem organizacyjnym: biuro@bluesnadbobrem.eu . Wszelkie informacje na temat naboru uczestników można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu: www.bluesnadbobrem.eu .