Jon Anderson w Warszawie

Koncerty
2009-04-17
Jon Anderson w Warszawie

30 czerwca na jedynym koncercie w naszym kraju wystąpi Jon Anderson.

30.06.09 - Warszawa, Teatr Roma
 
Początek koncertu: 20.00
Otwarcie bram: 19.00
 
Ceny biletów (w przedsprzedaży/ w dniu koncertu):
VIP: 250/ 270 zł
I STREFA: 200/ 215 zł
II STREFA: 170/ 180 zł
I BALKON: 150/ 160 zł
II BALKON: 130/ 140 zł 

Jon Anderson to obecnie jedna z najważniejszych postaci brytyjskiej sceny muzycznej. To autor tekstów, wokalista i multiinstrumentalista, który w historii muzyki zapisał się nie tylko jako niezapomniany lider progresywnej formacji Yes, ale również jako artysta solowy, a także muzyk, który ma w swoim dorobku wspólne nagrania z Vangelisem. Anderson również współpracował z tak znakomitymi artystami jak King Crimson, Mike Oldfield, Tangerine Dream, Toto czy Kitaro.

Artysta swoją muzyczną karierę zaczynał w 1962 r., kiedy to wspólnie ze swoim bratem Tonym przewodził formacji The Warriors, z którą to rozstał się w 1967 r. W kolejnym roku Anderson, razem z basistą Chrisem Squire, gitarzystą Peterem Banksem oraz perkusistą Billem Bruforderm i klawiszowcem Tonym Kaye założył formację Yes, z którą debiutuje już rok później. Anderson pozostał w zespole do lat 80-tych i ten czas został uznany za najbardziej klasyczny okres w działalności grupy. Rolę, jaką w zespole spełniał Anderson określa najlepiej przydomek, jakim określili go koledzy z formacji - Napoleon i to właśnie on odpowiedzialny był za kształt takich klasycznych już dokonań Yes jak "Close To The Edge", "Awaken" czy też "The Gates Of Delirium". Anderson powrócił do Yes w 1983 r. i w tym samym roku ukazuje się album, który uznany został na największy komercyjny sukces zespołu - "90125" (album trzykrotnie uzyskał status Platynowej Płyty). W 1989 r. artysta ponownie rozstaje się z macierzystą grupą i wspólnie z wcześniejszymi członkami Yes tworzy formację Anderson, Bruford, Wakeman, Howe, która później określana jest również nazwą właściwego Yes.

O doskonałej formie artysty będzie można przekonać się już 30 czerwca, kiedy to muzyk pojawi się na jedynym koncercie w Polsce, w warszawskim Teatrze Roma. Anderson zaprezentuje nie tylko utwory z swoich solowych płyt, ale także klasyczne kompozycje z repertuaru Yes, a także utwory z okresu współpracy z Vangelisem. Będzie to specjalny koncert, na którym Jon Anderson wystąpi w stylu "one - man - show", co oznacza, że artysta sam zagra na instrumentach połączonych systemem Roland Midi Guitar. Olśniewająca oprawa wizualna, z niesamowitymi animacjami i efektami wizualnymi gwarantuje również, że będzie to wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników tego koncertu.