Enter Shikari

Koncerty
2017-05-25
Enter Shikari

Po niedawnym występie w ramach bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa, Enter Shikari wróci w grudniu do Polski na kolejny koncert.

 

Enter Shikari wystąpi 8 grudnia w warszawskiej Proximie. W roli supportu zobaczymy Lower Than Atlantis i Astroid Boys.

Enter Shikari to brytyjski zespół post hardcore’owy założony w 2003 roku w St. Albans, z którego pochodzą członkowie grupy: Roughton "Rou" Reynolds, Liam "Rory" Clewlow, Rob Rolfe oraz Chris Batten. Brytyjczycy jeszcze przed wydaniem płyty wyprzedali słynny londyński klub Astoria, będąc jednym z dwóch zespołów, którym udało się tego dokonać.

Debiutancki album zespołu "Take to the Skies" ukazał się w marcu 2007 roku, a kolejne "Comon Dreads" i "A Flash Food of Colour" odpowiednio w 2009 i 2012 roku. Trzy lata później muzycy wydali ostatnią, czwartą pozycję "Mindsweep", która szybko powędrowała na pierwsze miejsce listy UK Independent Albums. "Ten album jest o wiele bardziej zróżnicowany niż nasze poprzednie krążki, zwłaszcza wokalnie. Głównie dlatego, iż zyskaliśmy pewność  siebie. Poszerzyliśmy nasze wpływy. Melodia i agresja zawsze będą najważniejsze w naszej muzyce. Tym albumem podjęliśmy wspólnie wysiłek, aby skoncentrować się też na strukturze utworów. Oprócz naszych sztandarowych gitar, perkusji, gitary basowej, elektronicznych aranżacji, na krążku pojawia się nowe instrumentarium. Komponowanie muzyki na instrumenty dęte i smyczkowe oraz późniejsze ich nagrywanie przyniosło nam wiele satysfakcji. Czuliśmy się tak, jakbyśmy osiągnęli nowy wymiar w naszej muzyce." - mówił o płycie wokalista zespołu.

8 grudnia 2017
Warszawa / Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a


wejście: 18:30
początek: 19:00

Miejsca zakupu: www.go-ahead.pl, www.biletomat.pl, www.ticketmaster.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt, Saturn

Koncerty

Enter Shikari - Warszawa