Sound Factory

Każdy Głupi Ma Swój Rozum

Demosfera
2010-08-23
Każdy Głupi Ma Swój Rozum

Sound Factory to projekt ze Starachowic (woj. świętokrzyskie), za którym kryje się Łukasz Wiatr, gitarzysta, wolny strzelec, muzyk poszukujący brzmień oraz inspiracji w życiu codziennym. Prezentowany utwór został zarejestrowany na domowym komputerze, gitarze Cort Katana KX-1 i procesorze Boss GT-6.

Logo
Mam tylko kilka uwag dotyczących strony technicznej nagrania. Nieco za gęsto grają bębny i w niektórych momentach przeszkadza trochę efekt chorusu. Ale są to w zasadzie drobiazgi. Brakuje tu dobrego wokalisty i pomysłowej melodii dla głosu. Z tymi elementami mielibyśmy bowiem całkiem udany, rockowy kawałek. Autorowi sugeruję, aby poszedł dalej właśnie w tym kierunku i aby zrealizował więcej materiału ale już przy udziale wokalistów.


Logo
Przesłane nagranie należy chyba traktować jako podkład, w którym nie dograno jeszcze wokalu. Mamy tu konkretną formę z powtarzającymi się riffami i zarazem pełno wolnego miejsca, którego nie jest w stanie wypełnić ledwo słyszalna gitara solowa. Jeśli dźwięki, które ona wydobywa, miały być tematem utworu, to trzeba nad nim jeszcze popracować. Autor większą wagę przywiązał do drugiego planu niż do tego, co jest esencją utworów - czyli do głosu solowego. Energetyczne riffy to za mało, żeby powalić słuchacza kompozycją. Myślę, że po dokonaniu poprawek w zakresie głosu solowego (wokalu lub gitary), kompozycja ta może pokazać nowe, lepsze oblicze. Na razie traktuję to jako dobrze wróżący szkic.


Logo
Nieźle "zażerają" gitarki, i to zarówno na akordach rozkładanych, jak i rytmach. Sekcja też brzmi dość rasowo, szkoda tylko, że bas jest dość eteryczny i nie podkreśla zbyt dosadnie dołu. Jest i tego zaleta, gdyż w dole pasma słyszymy selektywnie i nic nie zamula tego zakresu. Gdyby tylko to nagranie zostało okraszone na sumie jakimś ogranicznikiem nieco podnoszącym jego średni poziom, to otrzymalibyśmy całkiem niezły produkt.