Arakis

Gdzie Są Tamte Dni

Demosfera
2009-03-03
Gdzie Są Tamte Dni

W obecnym składzie grupa Arakis gra od około roku. Większość muzyków formacji ma za sobą występy w innych amatorskich zespołach z okolic Katowic. Jak sami twierdzą, próby są dla nich okazją do spotkania się w gronie najlepszych przyjaciół i połączenia tego spotkania z pasją,jaką jest tworzenie i granie muzyki.Skład zespołu: Robert Szulc (bębny), Adam Górny (wokal), Krzysztof Stawowski (bas), Tomasz Górny (gitara).

Logo
Materiał ten cechuje specyficzna równowaga - na jednej szali znajdujemy wyraźnie słyszalne zaangażowanie, radość z gry i melodyjne pomysły, na drugiej zaś leży sporo nierówności rytmicznych i niedbałe wykonanie. Niestety realizator nie przyłożył się do dzieła, przepuszczając różne "kwiatki" w nagraniach, w tym niewyraźny wokal. Jednak słaba realizacja to jedno, a potencjał, jaki leży w tym zespole, to drugie. Słychać, że muzyka sprawia Wam dużo radości, a o to przecież właśnie chodzi.

Logo
Solidna porcja rockowej muzy. Utwór posiada chwytliwe riffy i linie melodyczne, co sprawia, że słucha się tego lekko i przyjemnie. Nie jest to może oryginalne granie, niemniej poprawne i łatwe w odbiorze. Na uwagę zasługuje dobry gitarowy warsztat, chociaż brzmienie gitar wymaga jeszcze dopracowania. Duży plus za śpiewanie po polsku, pomimo że warstwa tekstowa z pewnością nie zdobędzie literackiej nagrody Nobla...

Logo
Wydaje się, jakby na basie był zaaplikowany kluczowany stopką kompresor. Raczej widziałbym tu wyraźniejszy bas współgrający ze stopką, która zresztą zbytnio odkleja się od całości. Osobiście też nie przepadam za efektem typu room na wokalu. Choć powyższe uwagi można uznać za subiektywne, to zdecydowanie obiektywnie należy stwierdzić, że nagranie jest nieco płaskie, a elementy refrenu nie budują nastroju. Po układzie miksu można by się było spodziewać nieco większej dramaturgii. Poza tym nagranie to brzmi całkiem poprawnie.