Spin

To Miejsce

Demosfera
2009-03-03
To Miejsce

Zespół Spin powstał w 2006 roku w Tucholi. W jego skład wchodzą: Kinga Olszewska (wokal), Maciej Mews (bas, chórki), Piotr Budnik (gitara), Piotr Borowiec (gitara) i Tomasz Lisiecki (bębny). Założeniem kapeli jest tworzenie utworów opartych na emocjach i niebanalnym przekazie oraz usilna praca nad doskonaleniem aranżacji, tekstów i brzmienia. Styl grupy oscyluje wokół rocka.

Logo
Przyjemne dźwięki. Oprócz niezłych kompozycji i dojrzałego podejścia do gry najbardziej podoba mi się robota gitarzystów. Słychać współpracę obu muzyków i pomysł na brzmienie. Tak trzymać! Pozostaje tylko zdopingować bardziej do pracy wokalistkę grupy. Maniera wokalna w stylu popularnej ostatnio Toli raczej nie przekona słuchaczy rocka. Powinna mieć więcej odwagi, bo ma dobrą, ładną barwę głosu, pomysł na teksty i wyraźnie słyszalny zapał do śpiewania.
 
Logo
Na początku apel do wokalistki: jeśli już decyduje się śpiewać po polsku (co jest dobrym posunięciem) to wypadałoby to robić tak, aby można było zrozumieć tekst. Przesadna modulacja głosu nie dość, że brzmi sztucznie, to powoduje, że i tak trudna warstwa tekstowa nie ma szans trafienia do słuchacza. Warsztatowo zespół gra poprawnie, gorzej jednak z aranżacją utworów. Brakuje chwytliwych elementów, które mogłyby wpaść w ucho i pozostać w pamięci. Utwory wydają się monotonne i generalnie o niczym.
Logo
To nagranie jest zdecydowanie za ciche w porównaniu do współczesnych produkcji i nie wynika to bynajmniej z niskiego poziomu średniego - nagranie jest dość mocno wyrównane pod tym względem. Problem wynika z barw instrumentów oraz głosu, a także ze zbyt niskiego poziomu szczytowego sygnału sięgającego jedynie -3dBFS. Generalnie to nagranie należy "wyprowadzić" z dalszego planu, na którym się znajduje. Czyli: korektor, kompresor i nieco więcej odwagi podczas miksowania!