CORNFORD Roadhouse 30

Rodzaj sprzętu: Wzmacniacz

Pozostałe testy marki CORNFORD
Testy
2009-03-10
CORNFORD - Roadhouse 30

Kolejny interesujący sprzęt, który został przetestowany w majowym wydaniu brytyjskiego miesięcznika "Guitarist", to combo Cornford Roadhouse 30.

Wzmacniacz Cornford Roadhouse 30 otrzymał najwyższe noty we wszystkich kategoriach, w wyniku czego zasłużył sobie na prestiżowe wyróżnienie Guitarist GOLD.

Urządzenie zostało zbudowane w oparciu o dwie lampy EL34 pracujące w sekcji mocy oraz trzy lampy ECC83/ 12AX7 w preampie. W testowanej przez redaktorów magazynu "Guitarist" wersji wzmacniacza umieszczono jeden 12-calowy głośnik Celestion Vintage 30.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że po włączeniu prezentowanego wzmacniacza słychać... absolutną ciszę. Combo pracuje z praktycznie niesłyszalnym poziomem szumów własnych, co sugeruje, iż wewnętrzne obwody urządzenia zostały wykonane z bardzo dużą starannością.

Cornford Roadhouse 30 pozwala na uzyskanie doskonale zbalansowanego brzmienia i dającego się plastycznie regulować wysterowania. Urządzenie idealnie współpracuje zarówno z gitarami wyposażonymi w przetworniki typu humbucker, jak i single-coil.

Regulator GAIN pozwala na płynne przejście od całkowicie czystego brzmienia do nasyconego overdrive’u, oddając przy tym wszystkie szczegóły artykulacyjne. Na tym sprzęcie po prostu chce się grać, tym bardziej że również pozostałe regulatory działają równie plastycznie. Układ korekcji, składający się z trzech standardowych regulatorów (BASS, MIDDLE, TREBLE), pozwala na precyzyjne ustalenie odpowiedniego brzmienia.

konstrukcja: otwarta głośnik: Celestion Vintage 30 12" moc: 30W RMS lampy: 3×ECC83/ 12AX7 (przedwzmacniacz), 2×EL34 (stopień mocy);
wymiary: 460×600×300mm (W×S×G)
waga: 25kg materiał: sklejka 18mm
kraj produkcji: Wielka Brytania


Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
6
Brzmienie:
6
Jakość / Cena:
6