GR BASS Dual 800, Cube 112

Rodzaj sprzętu: Wzmacniacz

Pozostałe testy marki GR BASS
Testy
4290 PLN (Dual 800)
2020-02-28
GR BASS - Dual 800, Cube 112

GR Bass to włoski producent wzmacniaczy basowych, wśród których można znaleźć konstrukcje typu head i combo. Ponadto oferuje on także zestawy głośnikowe i akcesoria typu pokrowce czy kable. Firma wchodzi także na rynek efektów basowych i na razie oferuje jeden produkt tego typu: Pure Drive.

W tym miesiącu zajmiemy się jednak sprzętem o dużo większych gabarytach niż Pure Drive, a mianowicie wzmacniaczem typu head Dual 800 oraz zestawem głośnikowym Cube 112.

Wzmacniacz zamknięto w niewielkiej jak na tego typu urządzenia obudowie wykonanej z blachy stalowej. Na górze obudowy wycięto otwory wentylacyjne oraz duży napis „Dual”, natomiast z prawej strony znajdziemy wentylator służący do chłodzenia wzmacniacza. Panel sterujący jest bardzo gęsto zagospodarowany przez gałki, złącza oraz przyciski/przełączniki. Oprócz tego na samej górze umieszczono szereg diod pełniących rolę wskaźników poziomu wysterowania albo działających jako kontrolki wysokości dźwięku podczas aktywowania pokładowego tunera.

Urządzenie dysponuje dwoma kanałami, z których każdy posiada niezależną sekcję regulacyjną, na którą składają się następujące gałki: GAIN, LOW, MID LOW, MID HIGH, HIGH, LINE OUT oraz MASTER. Oprócz tego każdy kanał posiada przyciski DEEP, BRIGHT, a także miniaturowe przełączniki 3-pozycyjne: A>B>C i D>E>F. Pokładowy korektor jest mocno rozbudowany, szczególnie w zakresie środka pasma, ponieważ pozwala na niezależną regulację niższego i wyższego środka (MID LOW i MID HIGH), a ponadto umożliwia precyzyjny wybór zakresu środka za pomocą dwóch 3-pozycyjnych przełączników (A>B>C i D>E>F), co w sumie daje sześć zakresów. To nie wszystko, ponieważ każdy kanał został uzupełniony przyciskami DEEP i BRIGHT do aktywowania dodatkowych filtrów.

Z lewej strony panelu sterującego umieszczono trzy wejścia (instrumentalne INPUT 1 i INPUT 2 oraz liniowe AUX IN), 3-pozycyjny przełącznik do wyboru kanału Ch1/MIX/Ch2, który pozwala na wykorzystanie dwóch kanałów jednocześnie (w pozycji MIX). Z prawej strony obudowy znajdują się dwie gałki MASTER dla każdego z kanałów, a także sekcja do obsługi słuchawek oraz kontrolery pokładowego układu overdrive, na który składają się pokrętła DRIVE i BLEND uzupełnione przyciskami LOW FILTER i DRIVE MOD. Jak sugeruje producent, do wzmacniacza można podłączyć dwie gitary basowe lub bas i klawisze. Oczywiście możliwość jednoczesnego wykorzystania dwóch sekcji EQ dla jednego źródła sygnału jest możliwa tylko przy podłączeniu jednego basu.

Wzmacniacz GR Bass Dual 800 pozwala na podłączenie dwóch instrumentów lub zmiksowanie ustawień dwóch kanałów (w przypadku użycia jednego basu).

Interesujące jest również to, że sygnały z dwóch kanałów mogą być wyprowadzone niezależnie za pomocą gniazd LINE OUT 1 i LINE OUT 2 umieszczonych z tyłu obudowy, co daje duże możliwości podczas miksowania (np. gdy na jednym kanale mamy dźwięk czysty, a na drugim przesterowany). Ciekawą funkcjonalnością jest obecność gniazda USB służącego do ładowania zewnętrznego urządzenia, np. smartfonu.

Dedykowany do wzmacniacza zestaw głośnikowy GR Bass Cube 112 dysponuje mocą 450 W i jest wyposażony w jeden 12-calowy głośnik (producent nie podaje, jaki to model) oraz głośnik wysokotonowy. Jego obudowę wykonano ze sklejki i obito czarnym tolexem, a narożniki zabezpieczono okuciami. Na górze paczki umieszczono solidny uchwyt transportowy wpuszczany do wnętrza obudowy. Waga zestawu wynosi 11 kg, a wymiary to 400 x 430 x 350 mm.

Do budowy grilla chroniącego głośnik w paczce GR Bass Cube 112 wykorzystano arkusz blachy perforowanej, na której umieszczono sporych rozmiarów logo producenta.

GR Bass Dual 800 to ciekawa propozycja dla współczesnych basistów poszukujących nowoczesnych brzmień i dużych możliwości przy kreowania barw. Zakresy regulacji poszczególnych parametrów są rzeczywiście imponujące, dlatego urządzenie to powinno sprostać wymaganiom basistów poruszających się po różnych stylistykach. Duża uniwersalność brzmieniowa sprawia, że Dual 800 poradzi sobie w wielu sytuacjach. Wzmacniacz brzmi rasowo i doskonale radzi sobie zarówno przy delikatnej grze, jak i podczas mocniejszego ataku i realizacji bardziej dynamicznych technik. Zakres przesterowań pokładowego układu overdrive pozwala uzyskać szeroki zakres saturacji poczynając od delikatnego crunchu, a skończywszy na barwach typu distortion.

Z lewej strony wzmacniacza umieszczono duże logo producenta, natomiast na ściance górnej znajduje się nazwa modelu oraz szereg otworów wentylacyjnych.

Wzmacniacz pozwala na wyprowadzenie sygnału z dwóch niezależnych kanałów, co daje duże możliwości np. podczas miksowania.

Do przenoszenia zestawu głośnikowego GR Bass Cube 112 przewidziano solidną rączkę umieszczoną na ściance górnej urządzenia

W dolnej części obudowy zestawu głośnikowego Cube 112 umieszczono otwór bass-reflex.

www.grbass.com
www.musicpartners.pl

 

GR Bass Dual 800

moc: 800 W (przy 4 Ohm), 400 W (przy 8 Ohm)
klasa: D
kanały: 2
obudowa: metalowa
regulatory kanałów 1 i 2 (osobne): GAIN, LOW, MID LOW, MID HIGH, HIGH, LINE OUT
regulatory wspólne: DRIVE, BLEND przełączniki: CH1/MIX/CH2, DEEP (2x), BRIGHT (2x), CUT LOW, PURE, MOD
przyłącza: INPUT 1, INPUT 2, HEADPHONES, SPEAKER OUTPUTS (2x), LINE OUT 1, LINE OUT 2, SEND, RETURN, PEDAL BOARD, USB CHARGER
wymiary: 310 x 260 x 90 mm (SxGxW)
waga: 2,95 kg
kraj produkcji: Włochy

GR Bass Cube 112

obudowa: sklejka
moc: 450 W
pasmo przenoszenia: 40 Hz – 18 kHz
głośnik: neodymowy
SPL (1W/1m): 98 dB
impedancja: 8 Ohm
wejścia: SPEAKON
wymiary: 400 x 430 x 350 mm (SxWxG)
waga: 11 kg
kraj produkcji: Włochy
Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
6
Brzmienie:
6
Jakość / Cena:
5.5
Cena
4290 PLN (Dual 800)
2670 PLN (Cube 112)
Dystrybutor
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
grudzień 2019
Kup teraz