AGUILAR Tone Hammer 700

Rodzaj sprzętu: Wzmacniacz

Pozostałe testy marki AGUILAR
Testy
2019-03-12
AGUILAR - Tone Hammer 700

W ofercie firmy Aguilar można znaleźć szereg interesujących produktów przeznaczonych dla basistów, w tym preampy oraz wzmacniacze. W tym miesiącu prezentujemy najnowszy, niewielki head Tone Hammer 700, który w zeszłym miesiącu dołączył do modeli Tone Hammer 350 i 500.

BUDOWA

Wzmacniacz Aguilar Tone Hammer 700 zamknięto w solidnej metalowej obudowie w kolorze szarym. Na panelu przednim umieszczono zestaw regulatorów, które nie są ułożone w jednej linii, lecz w dwóch, do tego naprzemiennie. Po lewej stronie mamy gniazdo wejściowe INPUT z przyciskiem -10dB służącym do zmiany czułości wejściowej. Dalej umieszczono regulatory GAIN (pod którym kryje się układ przesterowujący o nazwie AGS, czyli Adaptive Gain Shaping) i DRIVE, a następnie dwa pokrętła do kontroli pasma środkowego (MID LEVEL i MID FREQ), a na końcu BASS oraz TREBLE. Takie rozmieszczenie gałek nie jest może zbyt intuicyjne, jednak panel jest na tyle czytelny, a odległości pomiędzy pokrętłami tak duże, że obsługa urządzenia mimo wszystko jest dosyć wygodna.

Pośrodku panelu znajduje się logo producenta, a tuż za nim po prawej stronie gałka MASTER uzupełniona kontrolką CLIP. Pod logotypem umieszczono dwa gniazda szeregowej pętli efektów (SEND i RETURN). Prawą część panelu sterującego wydzielono dla kilku przełączników (POST/ PRE, LIFT GND, OPERATE/ MUTE) oraz kontrolek (OPERATE, STATUS). Całości dopełnia zbalansowane wyjście BALANCED OUT (w formacie XLR). Z tyłu obudowy umieszczono dwa gniazda głośnikowe typu SPEAKON oraz wyjście TUNER OUTPUT do podłączenia zewnętrznego tunera.

We wzmacniaczu zastosowano ten sam układ przedwzmacniacza, który był używany w popularnej kostce Tone Hammer. Przypomnijmy, że urządzenie to jest basowym preampem i DI-boxem umieszczonym w kompaktowych rozmiarów obudowie.

WRAŻENIA

Już po zagraniu pierwszych dźwięków na basie słychać, że brzmienie wzmacniacza Tone Hammer 700 jest bardzo przyjemne w odbiorze. W neutralnych ustawieniach korektora otrzymujemy atrakcyjną barwę o dużej selektywności i dynamice. Jako że wzmacniacz wyposażono w 3-pasmowy układ korekcji uzupełniony parametrycznym środkiem, zakres możliwych do uzyskania barw jest bardzo szeroki. Sekcja EQ działa w następujących zakresach: bas (+/- 17 dB przy częstotliwości 40 Hz), środek (+/- 16 dB w paśmie regulowanym gałką MID FREQ w zakresie od 180 Hz do 1 kHz) oraz wysokie tony (+/- 14 dB na częstotliwości 4 kHz). Korektor pozwala na kształtowanie barwy w szerokim zakresie, w czym zasługa możliwości wybrania częstotliwości środka.

Kostka Tone Hammer dysponowała nieco głębszym zakresem regulacji, jednak w praktyce są to mało istotne różnice. Dzięki obecności niezależnej regulacji czułości wejściowej (za pomocą gałki GAIN) oraz poziomu wyjściowego (regulator MASTER) można wygodnie wysterować sygnał, dzięki czemu dopasowanie do kolejnych składników toru audio jest bardzo łatwe.

Ciekawie prezentuje się układ AGS (Adaptive Gain Shaping), który jest obsługiwany gałką GAIN. Dzięki niemu można łatwo uzyskać dobrze brzmiące przesterowanie o ciepłym charakterze idealne do uzupełnienia sygnału o delikatny overdrive i dodanie kompresji. Po rozkręceniu gainu w sygnale pojawia się mocniejsza kompresja, a środek pasma ulega wyraźnemu zaokrągleniu. Dźwięk staje się bardziej wyrazisty, co z pewnością docenią basiści lubiący popisy solowe.

PODSUMOWANIE

Aguilar Tone Hammer 700 to niewielki wzmacniacz o dużej mocy, który powinien zainteresować basistów często podróżujących, a przy tym potrzebujących wysokiej jakości brzmienia. Dzięki obecności zbalansowanego wyjścia XLR oraz gniazd głośnikowych typu SPEAKON można go łatwo dostosować do różnych warunków panujących na scenie.

www.audiostacja.pl

 

moc: 700 W (przy 4 Ohm), 350 W (przy 8 Ohm)
przedwzmacniacz: tranzystorowy
klasa wzmacniacza: D
zasilacz: impulsowy SMPS
korekcja: BASS (+/- 17 dB), MID (+/- 16 dB), TREBLE (+/- 14 dB)
pętla efektów: szeregowa, z podbiciem 6 dB
regulatory: GAIN, DRIVE, MID LEVEL, MID FREQ, BASS, TREBLE, MASTER
przyciski: -10dB, POST/PRE, LIFT/GND, OPERATE/MUTE
przyłącza: INPUT, EFFECTS LOOP (SEND, RETURN), BALANCED OUT, SPEAKER OUTPUTS, TUNER OUTPUT
chłodzenie: aktywne (dwa wentylatory)
rozmiary: 305 x 229 x 76 mm (SxWxG)
waga: 2,22 kg
Wynik testu
Funkcjonalność:
5.5
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5.5
Jakość / Cena:
5
Cena
3 990.00 zł
Dystrybutor
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
grudzień 2018
Kup teraz