ASHDOWN Woodsman Parlour

Rodzaj sprzętu: Wzmacniacz

Pozostałe testy marki ASHDOWN
Testy
2018-01-10
ASHDOWN - Woodsman Parlour

Ashdown Woodsman to seria wzmacniaczy przeznaczonych dla gitar akustycznych, które brytyjski producent zaprezentował ponad dwa lata temu na zimowych targach NAMM 2015.

Dostępne trzy comba – Parlour, Classic oraz Jumbo, wyróżniają się bardzo ciekawą stylistyką nawiązującą do klimatów retro i od niedawna dostępne są w ofercie nowego dystrybutora marki w Polsce – firmy Music Info. W naszym teście tym razem gościmy najmniejszego z przedstawicieli rodziny Woodsman – 25-watowy, kompaktowy model Parlour. Cała seria jest wynikiem wieloletniej tradycji tworzenia przez Ashdowna scenicznych wzmacniaczy dla gitarzystów akustycznych i wokalistów, łącząc wysokiej klasy brzmienie i nowoczesne rozwiązania z atrakcyjną ceną.

BUDOWA

Woodsman Parlour będąc najmniejszym w serii oferuje wyjątkową mobilność ważąc zaledwie 4,25 kg. Combo zamknięto w kompaktowej, drewnianej obudowie o wymiarach 254 x 302 x 175 mm, oklejonej ciemnobrązowym, skóropodobnym wzorzystym obiciem kojarzącym się ze stylistyką retro. W środku znalazł się uzupełniany dodatkowym hornem, 8-calowy głośnik zaprojektowany przez firmę Celestion, skrywający się za charakterystycznym brązowym grillem ozdobionym metalowym logo Ashdown Engineereing. Całość uzupełnia jeszcze dobrze komponująca się z całością, brązowa skórzana rączka z białym obszyciem.

Jasny, kremowy panel umieszczony jest na górnej, tylnej krawędzi oddając do dyspozycji dwa kanały – mikrofonowy MIC, z regulacją VOLUME i gniazdem XLR combo pozwalającym również na podłączenie instrumentu poprzez kabel jack, oraz typowo instrumentalny CHANNEL 1, z wejściem jack 1/4” i pełną, trzypasmową korekcją BASS, MIDDLE, TREBLE uzupełnianą gałką głośności VOLUME. Całość wieńczy sekcja Master z regulacją pokładowego pogłosu REVERB i końcowym poziomem sygnału VOLUME oraz dwa wejścia AUX IN – 1/4 i 1/8”, czyli „duży” i „mały” jack. Podświetlany, czerwony włącznik wraz z gniazdem zasilania umieszczono z tyłu wzmacniacza.

W PRAKTYCE

Parlour ma zapewnić dobre brzmienie przy prostej obsłudze i wygodzie przenoszenia, i z tego zadania wywiązuje się na „piątkę”. Nie mamy tu bardziej rozbudowanych funkcji obecnych w modelach Classic i Jumbo, jednak małe combo prezentuje zwartą i funkcjonalną całość. Po podłączeniu gitary Parlour odzywa się dynamicznie oferując już przed połową obu gałek VOLUME pełne akustyczne brzmienie o ciepłym charakterze i przyjemnej górze. Głośność i czystość barwy zaskakują oznajmiając, że tak małe combo będzie idealnym kompanem w domowym ćwiczeniu czy na próbie w duecie z wokalem lub drugą gitarą, i poradzi sobie nawet w niewielkiej salce przy „backgroundowej” muzyce.

Skuteczna trzypasmowa korekcja pozwala na muzyczne dopasowanie brzmienia w stronę typowo akordowej gry lub solowego stylu. Oczywiście nie uzyskamy tu wielkiej dynamiki i potężnego basu, ale Parlour zapewnia zbalansowane, klarowne brzmienie z ładnym oddaniem artykulacji. Pokładowy pogłos wzbogaca barwę i nawet przy mocnym odkręceniu gałki REVERB pozwala na uzyskanie przestrzennych, czytelnych tekstur. Całość dopełniają 2 wejścia AUX dla komfortowego podłączenia zewnętrznego playera – tu warto podkreślić pełne pasmo i dobre brzmienie muzyki czy podkładu do ćwiczenia.

PODSUMOWANIE

Ashdown Woodsman Parlour to bardzo wygodne w użytkowaniu, dobrze brzmiące i ładnie prezentujące się combo akustyczne, które idealnie posłuży jako ćwiczeniowa platforma, ale w razie potrzeby z powodzeniem sprawdzi się na mniejszym, kameralnym występie pozwalając na jednoczesne podłączenie zarówno gitary akustycznej jak i wokalu.

 

Moc: 25 W
Głośnik: 1 x 8” Celestion Custom Designed
Regulatory: VOLUME, VOLUME, BASS, MIDDLE, TREBLE, REVERB, MASTER VOLUME
Przyłącza: MIC INPUT XLR, INSTRUMENT INPUT, AUX IN (1/4”, 1/8”)
Przełączniki: POWER
Wymiary: 254 x 302 x 175 mm (H x W x D (mm))
Waga: 4,25 kg
Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5.5
Cena
805.00 zł
Dystrybutor