BLACKSTAR Fly 3

Rodzaj sprzętu: Wzmacniacz

Pozostałe testy marki BLACKSTAR
Testy
2015-08-12
BLACKSTAR - Fly 3

Wzmacniacze zasilane bateriami cieszą się popularnością przede wszystkim w sezonie wakacyjno-urlopowym, jednak dla doświadczonego muzyka ich używanie może być przykrą koniecznością, gdy mobilność okazuje się odwrotnie proporcjonalna do jakości dźwięku.

Czy jednak zawsze musi tak być? Blackstar Fly 3 posiada wejście instrumentalne oraz pomocnicze gniazdo mini jack stereo do podłączenia odtwarzacza czy telefonu komórkowego. Gniazdo wyjściowe z emulacją kolumny służy do podłączenia słuchawek lub wyprowadzenia sygnału chociażby do laptopa celem nagrania wprawek bądź szkicu utworu, oczywiście z emulacją kolumny gitarowej.

Wzmacniacz posiada dwa kanały - czysty i przesterowany; jest wyposażony w regulację czułości i głośności, a filtr korekcji ISF działa podobnie jak stosowany w pełnowymiarowych Blackstarach (US-UK). Combo wzbogaca efekt delay o charakterystyce inspirowanej urządzeniami taśmowymi z regulacją poziomu efektu i czasu opóźnienia. Mały Fly 3 można zasilać sześcioma bateriami AA (żywotność wynosi od 4 h przy pełnej mocy do nawet ok. 50 h przy bardzo niskiej głośności) albo zasilaczem. Gniazdo EXTENSION SPEAKER umożliwia podłączenie opcjonalnej kolumny Blackstar Fly 103 Extension Cab o identycznych wymiarach, dzięki czemu otrzymujemy micro-stack lub niewielki zestaw stereo, który można wykorzystać chociażby w charakterze głośników do laptopa czy telefonu.

Plastikowa obudowa została wykonana z przyzwoitej jakości tworzywa, całość ma zgrabną bryłę, a jej niewątpliwym atutem są zaokrąglone krawędzie i wierzchołki - dzięki temu nie należy się bać, że combo podczas transportu zdeformuje czy w najgorszym wypadku uszkodzi plecak lub jego zawartość. We wzmacniaczu tego kalibru nie można się spodziewać typowego głośnika gitarowego, jednak zastosowany 3-calowy szerokopasmowiec rodem z boom-boxa czy miniwieży sprawdza się nad wyraz dobrze. Pomimo, że wzmacniacz działa w domenie cyfrowej, dźwięk jest zbliżony do specyfiki normalnego wzmacniacza gitarowego, jak również czuły na artykulację i przyjemny w charakterze.

Choć ze względu na wymiary i głośnik o mocy 5 W zaakcentowane jest środkowe pasmo, to dźwięku w żadnym wypadku nie można określić przymiotnikiem "telefoniczny", a dół pasma wręcz zaskakuje dynamiką. Pokładowy delay, oprócz typowego echa o wyraźnie słyszalnych kolejnych odbiciach, można również ustawić tak, by w dużym stopniu przypominał efekt pogłosu. Blackstar równie dobrze radzi sobie z odtwarzaniem muzyki, a przy dodatkowym głośniku z powodzeniem zastąpi mały, biurkowy zestaw stereo o naprawdę niezłej jakości.

Mały Blackstar to przykład skutecznego rozprawienia się z negatywnymi stereotypami dotyczącymi wzmacniaczy kieszonkowo-turystycznych. Fly 3 oferuje atrakcyjne brzmienie w szerokim zakresie czułości od czystego do mocnego rockowego przesteru, a delay oraz różnorodne możliwości zastosowania tego niepozornego, ale skutecznego comba czynią je wyjątkowo atrakcyjnym nie tylko na kilka dni urlopu.

www.sound-service.eu
www.blackstaramps.com

 

Moc: 3 W
Konstrukcja: cyfrowa
Kanały: CLEAN, OD
Wejścia: instrumentalne,
MP3/LINE IN
Wyjścia: EMULATED OUT & PHONES,
EXTENSION SPEAKER
Regulacje: GAIN, VOLUME, EQ-ISF,
DELAY LEVEL, DELAY TIME
Wyposażenie: przełącznik mocy,
wyjście słuchawkowe, wyjście
głośnikowe
Zasilanie: baterie 6 × AA,
zasilacz 6,5 V
Wymiary: 170 × 126 × 102 mm
Masa: 0,9 kg


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
6
Dystrybutor