BUGERA 212TS

Rodzaj sprzętu: Wzmacniacz

Pozostałe testy marki BUGERA
Testy
2015-03-09
BUGERA - 212TS

Będąca pod skrzydłami Behringera marka Bugera może poszczycić się wieloma znakomitymi konstrukcjami wzmacniaczy gitarowych, które dzięki potężnemu zapleczu technologicznemu niemieckiej firmy prezentują rzadko spotykany stosunek jakości i możliwości do ceny.

Niedawno w ofercie pojawiły się bardzo ciekawe kolumny gitarowe wykorzystujące głośniki uznanej na rynku nagłośnieniowym firmy Turbosound. Warto dodać, że Turbosound ma za sobą pond 30-letnie doświadczenie w produkcji głośników. Firma została nawet uhonorowana przez królową Wielkiej Brytanii za wprowadzanie na rynek produktów charakteryzujących się wyjątkową innowacyjnością.

Paczka Bugera 212TS to stosunkowo lekka konstrukcja, której sercem są dwa 12-calowe głośniki wspomnianej marki Turbosound. Urządzenie może poszczycić się imponującą mocą wynoszącą aż 160 W. Producent zapewnia, że konstrukcja paczki jest starannie zaprojektowana w celu zapewnienia najlepszych właściwości akustycznych zestawu. Pod względem wykończenia urządzenie prezentuje się znakomicie, a jego poszczególne elementy zostały do siebie idealnie dopasowane.

Czarna obudowa o otwartej konstrukcji została wykonana w zgodzie z najlepszymi wzorcami przyjętymi na rynku. Krawędzie otrzymały odpowiednie zaokrąglenia, a okleina została starannie przyklejona do obudowy. Narożniki zabezpieczono metalowymi okuciami przykręconymi za pomocą wkrętów. Estetyczny materiał zabezpieczający głośniki uzupełniono srebrzystym bindingiem otaczającym przedni panel. Na płycie górnej urządzenia zamontowano estetyczną i solidną rączkę służącą do przenoszenia sprzętu. Całość uzupełniają dwa emblematy: jeden to logo producenta paczki, a drugi - informacja o tym, że urządzenie jest zasilane głośnikami marki Turbosound.

Brzmienie opisywanego zestawu głośnikowego nie odbiega od klasycznych konstrukcji tego typu. Mamy tu dużą moc i wysoką sprawność. Dźwięk charakteryzuje się wyraźnie zaznaczonym środkiem z delikatnie ocieplonym dołem. Paczka z powodzeniem współpracuje z dużym 100-watowym wzmacniaczem lampowym i jest w stanie nagłośnić gitarę w średniej wielkości klubie. Możliwość podłączenia dwóch niezależnych źródeł sygnału pozwala cieszyć się pełną panoramą stereo przy użyciu wzmacniaczy stereofonicznych i efektów przestrzennych.

www.soundtrade.pl
www.bugera-amps.com

głośniki: 2x 12" Turbosound
moc: 160 W
impedancja: 4/16 Ohm (mono) lub
2x8 Ohm (stereo)
gniazda: LEFT, RIGHT
przełącznik: MONO/STEREO
gwarancja: 3 lata


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5