WASHBURN Parallaxe Solar 170C - Carbon Black

Rodzaj sprzętu: Gitara elektryczna

Pozostałe testy marki WASHBURN
Testy
2015-03-05
WASHBURN - Parallaxe Solar 170C - Carbon Black

Solar jest niedawno zaprezentowaną przez Washburna serią gitar, dołączającą do sporej już rodziny Parallaxe powstałej z myślą o mocno przesterowanych odmianach muzyki.

Instrumenty zaprojektowane zostały przy udziale znakomitego gitarzysty zespołów Six Feet Under, Feared i The Haunted - Ola Englunda, który mając w pełni wolną rękę stworzył swój metalowy instrument marzeń. Linia Solar obejmuje 9 modeli produkowanych zarówno w USA jak i Indonezji. Należący do tej drugiej, bardziej przystępnej cenowo grupy, Washburn Parallaxe Solar 170C to konstrukcja 7-strunowa, obok niezwykle nowoczesnego wyglądu wyróżniająca się czarnym, karbonowym wykończeniem o lekkim, matowym połysku.

Korpus o ostro zakończonych i głęboko wyprofilowanych rogach wykonano z olchy a wklejany, klonowy gryf wyposażono w szybką, hebanową podstrunnicę, na której znalazły się 24 progi jumbo oraz umieszczona na 12 progu, oryginalna inkrustacja. Znakomicie pasująca kształtem do korpusu odwrócona główka mieści 7 czarnych kluczy Grover Exclusive 18:1, współpracujących ze stałym, czarnym mostkiem. Od strony precyzji stroju całość wspierana jest sprawdzonym już przez lata przez Washburna systemem strojenia Buzz Feitena. Układ elektryczny tworzy tu para pasywnych, odpowiednio mocnych humbuckerów Duncan Designed, sterowanych 5-pozycyjnym przełącznikiem oraz potencjometrami głośności i tonów.

Jak można było się spodziewać gitara stworzona jest wręcz do szybkich przebiegów i drapieżnych riffów. Gryf jest bardzo wygodny a w połączeniu ze smukłą, hebanową podstrunnicą i ultra niską akcją strun zapewnia znakomity komfort dla lewej ręki, szczególnie przy legatowych przebiegach. Dodatkowo instrument prezentuje się bardzo oryginalnie dzięki matowemu, karbonowemu lakierowi i oryginalnie wyprofilowanym wcięciom, które zapewniają bardzo komfortowy dostęp do najwyższych progów.

Po włączeniu do wzmacniacza i ustawieniu średniego gainu czuć dynamikę pojedynczych dźwięków oraz dużo bardziej naturalny charakter w porównaniu do aktywnych pickupów. Okupione jest to nieco większymi szumami, jednak na mocnym przesterze barwa nie traci definicji i ma bardzo zwarty, i okrągły jednocześnie dół przy graniu palm-mutingiem. Przy solowych przebiegach bardzo ładnie odzywają się harmoniczne, a dzięki długiemu sustainowi wspomaganemu konstrukcją set-in dźwięki długo i równo wybrzmiewają. Gra legatem jest tu czystą przyjemnością. Lekko podcięty środek całości i wyeksponowane skraje pasma idealnie sprawdzają się przy ciężkich riffach, szczególnie że mamy do czynienia z rasową, stworzoną do metalu siedmiostrunówką. Przy mocniejszej grze prawą ręką przydaje się lekkie podniesienie najgrubszej struny ponieważ setup jest tu naprawdę niski. Dopełnieniem ostrej i jednocześnie pełnej barwy humbuckera mostkowego jest śpiewny i okrągły sound pickupu przy gryfie, który nie traci na czytelności nawet na dużym gainie.

Washburn Parallaxe Solar 170C w kolorze Carbon Black to znakomita siedmiostrunówka dla naprawdę poważnych graczy, oferująca ponadprzeciętny komfort gry, potężne metalowe brzmienie o naturalnym, pełnym charakterze oraz pomimo stonowanej kolorystyki wyróżniający się bardzo ciekawym, nowoczesnym designem.


www.musicinfo.pl
www.washburn.com

konstrukcja: set-in
top: świerk z egzotycznym fornirem
klonowym
gryf: klon
podstrunnica: heban
progi: 24
mostek: stały
klucze: Grover Exclusive 18:1
pickupy: 2 humbuckery Duncan
Designed
skala: 648 mm (25,5")
wykończenie: Carbon Black, matowe


Wynik testu
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5
Wygoda:
6
Dystrybutor