BURFORD ELECTRONICS Techno Lo-Fi

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki BURFORD ELECTRONICS
Testy
2009-03-10
BURFORD ELECTRONICS - Techno Lo-Fi

Burford Electronics to firma zajmująca się ręcznym wytwarzaniem efektów typu vintage, a do tego sprzedawanych w bardzo atrakcyjnych cenach.

W ofercie tego brytyjskiego producenta można znaleźć niezwykle obecnie popularne urządzenia nawiązujące do przeszłości, jak również konstrukcje śmiało wybiegające w przyszłość, o trudnym do jednoznacznego zdefiniowania przeznaczeniu. Jednym z nich jest kostka Techno Lo-Fi, pochodząca raczej ze świata muzyki syntezatorowej. Dlaczego? Otóż tajemnica kryje się w dwóch potencjometrach: VOICE oraz REGURGE, które kontrolują działanie pokładowych filtrów, dzięki którym możliwe jest drastyczne wręcz modyfikowanie dźwięku i tworzenie niestandardowych faktur brzmieniowych. Oprócz wspomnianych regulatorów, na pokładzie kostka Techno Lo-Fi znajduje się potencjometr poziomu głośności LEVEL oraz kontrolka LED.

Chociaż działanie kostki Techno Lo-Fi może wydawać się nieco dziwne dla osób nieprzyzwyczajonych do filtrów znanych z urządzeń będących jednym z podstawowych narzędzi pracy np. DJ-ów, to po kilku minutach kręcenia gałkami okazuje się, że zabawa z urządzeniem otwiera zupełnie nowe możliwości w zakresie kreowania brzmienia. Tak, to prawda - kostka Techno Lo-Fi może przenieść nas w zupełnie inny, "niegitarowy", za to bardziej syntetyczny wymiar muzyki. W rękach (albo raczej: pod nogą) wprawnego muzyka urządzenie to jest w stanie stać się tajną bronią do zadań specjalnych. Prezentowany efekt zdobył wyróżnienie Guitarist CHOICE przede wszystkim za swą oryginalność, możliwość kreowania nieszablonowych brzmień oraz za wysoką jakość wykonania.

regulatory: VOICE, REGURGE, LEVEL
zasilanie: bateria 9V lub zasilacz sieciowy
(niedołączony do kompletu)
kraj produkcji: Wielka Brytania


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Brzmienie:
4
Jakość / Cena:
5