FOXROX Octron 2

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki FOXROX
Testy
2009-03-09
FOXROX - Octron 2

Kostka efektowa Foxrox Octron 2 to w pełni analogowy oktawer, dodający do toru sygnałowego dźwięki wyższe i niższe o oktawę.

Nowa propozycja firmy Foxrox wzbudza duże uznanie, szczególnie w dobie wszechobecnych konstrukcji cyfrowych. Kostka Octron 2 to unowocześniony następca modelu Octron oferujący miękkie, aksamitne brzmienie pozbawione wszelkich niedoskonałości typowych dla układów spod znaku "cyfry". Charakter tonalny każdego z dodatkowych głosów jest bardzo naturalny - nie ma tu mowy o dźwięku "zapiaszczonym", a już tym bardziej o opóźnionym w stosunku do sygnału źródłowego. Gra z oktawą w dół do złudzenia przypomina partie unisono realizowane przez gitarę i bas, natomiast tor o oktawę wyższy rozjaśnia dźwięk, nie sprawiając przy tym wrażenia tzw. plastiku, czyli sztuczności. Na uwagę zasługuje duża wygoda użytkowania efektu, mamy tu bowiem trzy potencjometry, które odpowiadają za poziom głośności sygnału źródłowego (DIRECT) oraz dwóch oktaw: dolnej (OCTAVE DOWN) i górnej (OCTAVE UP). W porównaniu z poprzednią wersją urządzenia (Foxrox Octron), mamy tu aż cztery przełączniki służące do wygodnego aktywowania wybranego toru oraz wprowadzenia efektu w tryb bypass.

Zaszczytne wyróżnienie Guitarist CHOICE zostało tu przyznane nie tylko za doskonałe brzmienie, ale również za solidną konstrukcję i maksymalnie wygodną obsługę.

Wynik testu
Jakość / Cena:
5