CARL MARTIN Quattro

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki CARL MARTIN
Testy
2009-03-09
CARL MARTIN - Quattro

Carl Martin Quattro to przykład interesującego połączenia koncepcji kostek podłogowych i multiefektu.

Na pokładzie Carl Martin Quattro znajdziemy bowiem cztery najbardziej popularne efekty firmy Carl Martin zamknięte w jednej obudowie.

Poszczególne efekty są aktywowane za pomocą solidnych przełączników nożnych, a regulatory każdego z nich zostały umieszczone w osobnych blokach o nazwach: Compressor, Overdrives, Vintage Chorus i Vintage Echo. Na początku łańcucha efektów znajduje się kompresor/limiter wyposażony w dwa potencjometry: COMPRESS oraz LEVEL. Zaraz po nim umieszczono dwukanałowy overdrive z kontrolerami: LEVEL, TONE, DRIVE 1 i DRIVE 2.

W sekcji Overdrives umieszczono dwa przełączniki, z których jeden służy do aktywowania przesteru, a drugi o nazwie DRIVE SELECT - do wyboru pomiędzy kanałami typu crunch i high-gain. Całości dopełnia sekcja modulacyjna Vintage Chorus z kontrolerami SPEED i DEPTH oraz układ Vintage Echo, w którym umieszczono potencjometry: ECHO, REPEAT i TONE.

Co ciekawe, na pokładzie omawianego urządzenia nie znajdziemy żadnych zbędnych dodatków w postaci ekranów LCD czy skomplikowanych przełączników. Twórcom efektu podłogowego chodziło o uzyskanie maksymalnej prostoty i trzeba przyznać, że im się to udało.

Carl Martin Quattro posiada pętlę efektów umieszczoną pomiędzy sekcją Overdrives i Vintage Chorus, dzięki której można dołączyć np. dodatkowy przester. Carl Martin Quattro jest doskonałą alternatywą dla skomplikowanych multiefektów, tym bardziej że oferuje on wysokiej jakości brzmienie.

Quattro otrzymał wyróżnienie Guitarist CHOICE przyznawane przez brytyjski miesięcznik "Guitarist" przede wszystkim za doskonałe brzmienie, a także za wysoką funkcjonalność, prostotę obsługi oraz dużą trwałość.

pobór mocy: 6W stosunek sygnał/ szum: 56dB
impedancja wejściowa: 1MOhm impedancja wyjściowa: 100Ohm rozmiary: 410×160×70mm (S×W×G)
waga: 2kg


Wynik testu
Dystrybutor