J. ROCKETT AUDIO DESIGNS Rockaway Archer

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki J. ROCKETT AUDIO DESIGNS
Testy
2020-04-22
J. ROCKETT AUDIO DESIGNS - Rockaway Archer

J. Rockett Audio Designs to firma powołana w 2006 r. przez dwóch sidemanów z doświadczeniem nie tylko pod względem sesji nagraniowych, ale też kompetentnych w kwestiach sprzętu gitarowego...

Wspólna pasja i marzenia o budowie najlepszych efektów świata skłoniły ich do założenia manufaktury, gdzie wraz z podobnymi sobie entuzjastami budują efekty bez dróg na skróty – od projektu i prototypów, przez arkusz blachy dostarczony z huty, montaż, aż po gotowe urządzenia.

Rockaway Archer to specyficzny efekt, który łączy cechy boostera, przesteru typu overdrive i equalizera. Jego zadaniem jest nie tylko uzyskanie przesteru ale też uzyskanie przesterowania ze wzmacniacza. Powinno się go podłączać jako ostatni w pedalboardzie, przed wzmacniaczem, by i w nim można było jeszcze kształtować brzmienie regulacją. Efekt wyposażono w korektor o zakresie działania +/- 18 dB w pasmach 100 Hz, 200 Hz, 400 Hz, 800 Hz, 1,6 kHz, 3,2 kHz. Suwakowe potencjometry rzucają się w oczy i są dobrze widoczne na ciemnej scenie dzięki podświetleniu zielonymi diodami LED. Nad nimi umieszczono potencjometry VOLUME i GAIN, poniżej przycisk wyłącznika działającego w trybie true bypass. Gniazda wejścia i wyjścia oraz zasilacza są rozmieszczone symetrycznie na tylnej ściance.

Obudowa wykonana z dwóch kawałków giętej blachy jest wykończona z dbałością o szczegóły – krawędzie elegancko oszlifowane, całość z połyskiem. Górny panel przed zarysowaniami chroni folia z grafiką. Dwa elementy konstrukcyjne połączono czterema śrubami w bocznych ściankach. Budowa efektu nie budzi najmniejszych zastrzeżeń – urządzenie jest świetnie zaprojektowane i solidnie wykonane, co w tym przypadku łączy się z estetyką i funkcjonalnością. Wyłącznik ma dobrze wyczuwalne kliknięcie. Jednak jeśli ktoś chciałby zmienić go na miękko działający speedswitch jest to nie tylko możliwe, ale i ułatwione dzięki kostce która nie wymaga lutowania. Usytuowanie gniazd na tylnej ściance pozwala na zaoszczędzenie miejsca w pedalboardzie, szczególnie gdy używa się kilku efektów z tego typu rozwiązaniem.

Aby zwiększyć headroom efekt mimo zasilania napięciem 9 V faktycznie pracuje na napięciu 18 V dzięki wewnętrznemu układowi. Po włączeniu, z korektorem ustawionym neutralnie, i lekko rozkręconą czułością efekt dodaje harmonicznych. Overdrive pojawia się mniej więcej w połowie skali, przy maksymalnej czułości dźwięk uzyskuje ciepłe przesterowanie i charakterystyczny pazur. Sześciopasmowy korektor daje wręcz przytłaczające możliwości kreacji brzmienia – można osłabić lub wzmocnić poszczególne pasma uzyskując barwy, których osiągnięcie tylko z pomocą wzmacniacza i zwykłego przesteru byłoby niemożliwe. Efekt świetnie sprawdza się również z gitarą basową pełniąc rolę przedwzmacniacza i ożywiając niekoniecznie energetycznie brzmiące instrumenty i wzmacniacze, a z dobrych wyciskając nowe możliwości.

Po kilkudziesięciu latach produkcji różnorodnych urządzeń okazuje się, że na rynku efektów gitarowych nie tylko jest spory ruch, ale też zmienia się spojrzenie na ich funkcje i zastosowania. Do niedawna żeby uzyskać podobne możliwości do oferowanych przez moduł Rockaway Archer trzeba było zaopatrzyć się w dwa urządzenia – przester i korektor – a końcowy rezultat nie musiał być tak dobry jak w tym przypadku. Przy tworzeniu tego efektu z inżynierami J. Rockett współpracował Steve Stevens – to dla niego zaprojektowano efekt, który następnie trafił do seryjnej produkcji. Już samo nazwisko tego cenionego gitarzysty jest świetną rekomendacją, a jeszcze lepszą są możliwości i jakość brzmienia efektu, który po prostu warto przetestować jeśli tylko nadarzy się taka okazja.

www.rockettpedals.com
www.w-distribution.de

 

Gniazda: INPUT, OUTPUT, zasilacz
Regulatory: VOLUME, GAIN, korektor: 100 Hz, 200 Hz, 400 Hz, 800 Hz, 1,6 kHz, 3,2 kHz
Wyłącznik: true bypass
Zasilanie: 9 V DC (30 mA)
Wymiary: 102 × 64 × 50 mm
Masa: 450 g
Wynik testu
Funkcjonalność:
5.5
Wykonanie:
5.5
Brzmienie:
6
Jakość / Cena:
5.5
Cena
1 076.00 zł
Dystrybutor