ORTEGA Horse Kick, Horse Kick Pro

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki ORTEGA
Testy
2016-08-26
ORTEGA - Horse Kick, Horse Kick Pro

Ortega Guitars to marka z ponad 20-letnią historią, niezwykle bogatą ofertą instrumentów strunowych oraz stale rosnącym gronem endorserów, na czele z Javierem Reyesem z grupy Animals As Leaders.

W ciągu dwóch dekad obecności na rynkach europejskich Ortega, stanowiąca brand własny niemieckiej firmy Meinl, zdobyła reputację producenta stawiającego na jakość swoich instrumentów. Wszystko za sprawą połączenia doświadczeń i pomysłów hiszpańskich lutników oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, takimi jak: 12-otworowy mostek, pręt napinający z dwustronną regulacją czy znacznie poprawiające wygodę gry armresty.

W aktualnej ofercie marki Ortega znajduje się kilka serii gitar ze strunami nylonowymi, akustyczne gitary basowe, mandoliny, ukulele, banjo, ekskluzywna i limitowana seria gitar The Private Room (instrumenty produkowane z ręcznie selekcjonowanego drewna w oryginalnych wykończeniach) oraz wszelkiego rodzaju akcesoria. Od niedawna instrumenty Ortega dostępne są również w Polsce. Tegoroczną nowością są bardzo ciekawe perkusjonalia przeznaczone specjalnie dla gitarzystów i basistów, których przedstawicieli w postaci obsługiwanych stopą efektów Horse Kick gościmy w tym teście.

Ortega oferuje dwie odmiany pedałów - Horse Kick oraz bardziej rozbudowany i nieco droższy Horse Kick Pro. Efekty mają półokrągły na górze i prosty na dole kształt przypominający nieco podkowę. Ergonomiczne ścięcie oraz gumowana podstawa pozwala na komfortową obsługę stopą podczas gry na gitarze w pozycji siedzącej. Obie wersje zasilane są wewnętrzną baterią 9V lub zewnętrznym zasilaczem, które dostarczane są w zestawie. Drewniana górna część posiada estetycznie wyrzeźbioną, lub raczej laserowo wypaloną nazwę modelu i marki oraz podobiznę końskiej głowy - całość prezentuje się bardzo naturalnie. Obie wersję reagują też dynamicznie na siłę uderzenia stopą.

Ortega Horse Kick wykonany jest z litego, jasnego jesionowego drewna i dysponuje tylko jedną, cyfrową barwą basową cajonu. Sygnał wyprowadzany jest wyjściem jack 1/4" z regulacją poziomu głośności. Brzmienie może symulować grę stopą i po podłączeniu jest tłuste i naturalne, z zaznaczonym wyższym atakiem dla czytelności - przypomina po prostu basową barwę dobrej klasy cajonu. Horse Kick możemy obsługiwać zarówno przednią częścią stopy jak i piętą po odwróceniu, co pozwala na dostosowanie pedału do własnych preferencji. Jedyną niedogodnością jest konieczność podłączenia tej wersji do oddzielnego wejścia wzmacniacza akustycznego - jeśli mamy combo 2-kanałowe i jeden kanał zajęty przez gitarę a drugi przez mikrofon, musimy wpiąć Horse Kick do innego źródła bądź zastosować mały mikser. W przypadku korzystania z konsolety i PA nie ma to znaczenia.

Horse Kick Pro wykonany jest ciemnego mahoniu sapele i prezentuje się bardzo stylowo. Do dyspozycji mamy tu już 5 różnych brzmień perkusyjnych przełączanych obrotową gałką - basowy cajon, stopa perkusyjna, cowbell, cabasa i tamburyn) a dzięki dodatkowemu wejściu jack 1/4" model Pro pozwala na bezpośrednie łączenie barw z gitarą lub basem akustycznym i wyprowadzenie wspólnego sygnału (z regulacją głośności brzmienia perkusyjnego gałką Volume) do wzmacniacza lub kanału miksera, co eliminuje ewentualny problem opisany przypadku klasycznego Horse Kicka. Wszystkie barwy brzmią dynamicznie i naturalnie, brakuje może jedynie klasycznego werbla.

Przy wykorzystaniu obu modeli jednocześnie, Horse Kick posłuży jako stopa, a Horse Kick pro jako jedna z wyższych barw (tu werbel sprawdziłby się doskonale) - zestaw możemy obsługiwać zarówno przy pomocy obu nóg, jak i tylko jedną stopą przy ustawieniu basowego Horse Kicka odwrotnie, gdzie uderzamy go piętą. Po kilku chwilach korzystanie z pedału Horse Kick/Pro (lub obu pedałów) jest intuicyjne, a dzięki tym ciekawym nowościom ze stajni Ortega Guitars możemy w prosty sposób wzbogacić perkusyjnie grę duetu czy całego zespołu.

www.ortegaguitars.com
www.meinldistribution.pl

 

Horse Kick
Obudowa: lity jesion z gumowaną
podstawą
Barwy: basowy cajon
Regulacja: Volume
Gniazda: wyjście jack 1/4"
Zasilanie: bateria 9V lub zasilacz
(w zestawie)

Horse Kick Pro
Obudowa: mahoń sapele z gumowaną
podstawą
Barwy: basowy cajon, stopa perkusyjna,
cowbell, cabasa, tamburyn
Regulacja: Volume, 5-pozycyjny
przełącznik brzmień
Gniazda: wyjście jack 1/4", wejście
jack 1/4"
Zasilanie: bateria 9V lub zasilacz
(w zestawie)


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5
Dystrybutor