WAY HUGE Saffron Squeeze Compressor MkII

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki WAY HUGE
Testy
2016-04-19
WAY HUGE - Saffron Squeeze Compressor MkII

Druga wersja kompresora Way Huge Saffron Squeeze została wzbogacona w stosunku do poprzednika o dodatkowe regulacje.

Oprócz stosowanych wcześniej dwóch dużych pokręteł VOLUME - odpowiadającego za regulację poziomu wyjściowego sygnału i SUSTAIN do ustawienia stopnia kompresji, zgodnie z zasadą - im większa kompresja, tym dłuższe wybrzmienie.

Trzy mini potencjometry to: GAIN odpowiadający za regulację czułości wejściowej efektu, dzięki czemu można uzyskać bardziej nasycone brzmienie, TONE - filtr barwy obcinający górę pasma przy skręcaniu w lewo, ATTACK - dotyczy ataku postrzeganego przez słuchacza w odniesieniu do wybrzmienia, czyli innymi słowy jest to kontrola czasu reakcji kompresora. Obudowa wykonana z dwóch kawałków szczotkowanej blachy pokrytej efektownym lakierem w złotym kolorze ma gniazda wejścia, wyjścia i zasilania w tylnej ściance, z kolei w przedniej umieszczono plastikowy uchwyt baterii 9 V.

Efekt wyposażono w solidny wyłącznik działający w układzie true bypass z kontrolką w postaci niebieskiej diody. Regulacja barwy umożliwia bardzo funkcjonalne ocieplenie brzmienia albo uzyskanie ostrzejszego ataku i to - oczywiście oprócz kontroli dynamiki - właściwie jedyne zmiany w dźwięku, ponieważ efekt działa wyjątkowo transparentnie, nie degradując naturalnego brzmienia gitary i wzmacniacza, za to wykazując wrażliwość na artykulację i swoistą muzykalność. Przy tym nie występują nieoczekiwane stuki, trzaski, czy dający się we znaki szum.

Rozbudowana kontrola działania umożliwia uzyskanie wielu różnorodnych brzmień, eksponując możliwości instrumentu i muzyka, a druga odsłona kompresora Saffron Squeeze potwierdza najwyższą jakość zarówno brzmienia jak i wykonania efektów Way Huge.


www.musicdealer.pl

www.jimdunlop.com

 

Regulacje: VOLUME, SUSTAIN, GAIN,
TONE, ATTACK
Zasilanie: 9 V, 3,3 mA
Wymiary: 124 × 81 × 60 mm


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
6
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5
Dystrybutor