JOYO Deluxe Crunch

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki JOYO
Testy
2015-05-22
JOYO - Deluxe Crunch

Chińska marka Joyo Technology Co. produkująca wzmacniacze, efekty i akcesoria gitarowe w ciągu niedługiego czasu dosyć mocno zaznaczyła się na rynku, oferując wysokiej klasy efekty wzorujące się często na uznanych, butikowych konstrukcjach.

Solidne wykonanie i ciekawy design przy naprawdę niewygórowanych cenach powodują, że po efekty Joyo sięgają już zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni muzycy.

Należący do serii kompaktowych efektów Joyo Deluxe Crunch o oznaczeniu JF-39 umieszczony został w zgrabnej, wykończonej w wiśniowym odcieniu aluminiowej obudowie. Nazwa wskazuje na efekt z grupy overdrive jednak patrząc na gałki PRE. i DIST możemy spodziewać się tu znacznie większej funkcjonalności oraz szerszego zakresu gainu. Do regulacji ustawień służą jeszcze potencjometry VOLUME i TONE, a pedał dysponujący przełączaniem True Bypass może pracować na zewnętrznym zasilaczu lub wewnętrznej baterii 9V.

Joyo Deluxe Crunch potraktować można jako pedał overdrive z dwoma stopniami gainu. Gałka PRE. odpowiada za obwód przedwzmacniacza, który oferuje bardziej miękkie brzmienie overdrive. Ustawimy tu zakres gainu od lekkiego przełamania do mocnego, bluesowego drive'u, choć jak na mój gust trzeba nieco wyżej odkręcić potencjometr tonów, w przeciwnym razie barwa jest nieco zbyt ciemna, szczególnie przy graniu akordowym. Efekt przy ciemniejszym charakterze w tym ustawieniu naprawdę dobrze oddaje dynamikę i niuanse artykulacyjne, i z powodzeniem po dodaniu głośności gałką VOLUME sprawdzi się jako booster.

Skręcamy gałkę PRE. i sprawdzamy drive obsługiwany pokrętłem DIST. Tu już barwa jest bardziej agresywna i ma znacznie mocniejszy poziom przesterowania. Na kanale czystym lampowego wzmacniacza bez problemu ustawimy wyrazisty crunch i, po dodaniu gainu, mocną, rockową barwę podkładową. Najciekawsza zabawa czeka nas przy miksowaniu obu stopni przesterowania, i tu już Joyo Deluxe Crunch znacznie wyprzedza konkurencję w tym przedziale cenowym. Lekkie skręcenie tonów, DIST i PRE. na połowę i uzyskujemy lejący się miękki, rockowy sound, idealnie odnajdujący się w solówkach. Muszę przyznać, że tak przyjemnej w górze i nasyconej w niskim paśmie barwy przesterowanej nie spotkałem jeszcze w pojedynczej kostce typu distortion. Jedynym mankamentem jest trochę zbyt ciemna, albo raczej mniej klarowna barwa, którą można co prawda rozjaśnić pokrętłem tonów, rezygnując jednak z tak miękkiego charakteru.

Sprawdzamy jeszcze niemal maksymalne ustawienie układu distortion, dodajemy więcej sekcji PRE oraz wyższych tonów, a Joyo przenosi nas w obszary cięższego rocka, a nawet metalu, choć bardzo szybkiego ataku przy już naprawdę mocnym gainie nie uzyskamy.

Joyo Deluxe Crunch to wbrew nazwie bardzo uniwersalny pedał, łączący w sobie możliwości efektów z grupy overdrive i distortion, i oferujący całą paletę bardzo dobrych barw - od lekkiego przełamania, przez blues-rockowy, klasyczny sound w stylu Hendrixa po mocne, nasycone brzmienie rockowe.

www.fxmusic.pl
www.joyoaudio.com

 

regulatory: VOLUME, DIST, PRE.,TONE
przełączanie: true bypass
przyłącza: IN, OUT, 9V DC


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
6
Dystrybutor