DUESENBERG Violet Trem

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki DUESENBERG
Testy
2015-05-20
DUESENBERG - Violet Trem

Duesenberg to butikowy producent, którego niezwykle oryginalne instrumenty zyskały uznanie wśród światowej sławy artystów.

Założona już niemal trzy dekady temu w Hanowerze w Niemczech marka uwagę zwraca dystyngowanym designem Art Deco z metalowymi elementami wykończenia oraz korpusami bazującymi na tradycyjnych, jazzowych kształtach hollow- -body sprzed kilku dziesięcioleci. Gitary Duesenberga znalazły się chociażby w arsenale takich muzyków jak Mike Campbell, Bob Dylan czy Ronnie Wood. W ofercie firmy możemy też znaleźć najwyższej klasy analogowe efekty podłogowe, do których należy obecne w naszym teście tremolo Duesenberg Violet Trem.

Umieszczony w solidnej, aluminiowej obudowie wykończonej w fioletowym odcieniu i ozdobionej metalowym, chromowanym logo marki, Violet Trem to ręcznie wytwarzana konstrukcja oparta na najwyższej klasy komponentach. Sercem układu elektronicznego jest tu perfekcyjnie skalibrowana i zsynchronizowana fotocela zapewniająca wierne odwzorowanie pracy i brzmienia tremola znanego ze starych, vintage'owych konstrukcji wzmacniaczy lampowych. Do regulacji ustawień mamy tu trzy potencjometry SPEED, INTENSITY i VOLUME, odpowiadające za prędkość przebiegów tremola, głębokość oraz poziom głośności efektu na wyjściu.

Na górnej ściance umieszczono przełącznik, którym możemy wybrać sinusoidalny, bądź kwadratowy przebieg fali. Czerwona dioda rytmicznym pulsowaniem pokazuje zarówno prędkość jak i charakter wybranego przebiegu, do dyspozycji mamy też oczywiście przełączanie typu True Bypass, zapewniające transparentne przejście sygnału. Efekt może być zasilany wewnętrzną baterią 9V lub pracuje na zewnętrznym zasilaniu 9V DC.

Po włączeniu Violet Trem odzywa się bardzo przyjemną miękką barwą tremola znakomicie dopełniającą bazowy sound gitary. Przy ustawieniu miękkiego przebiegu sinusoidalnego brzmienie efektu jest okrągłe i wyrównane, i oferuje bardzo muzyczne, powolne falowanie przy gałkach SPEED i INTENSITY ustawionych przed połową. Gałka VOLUME pozwala skutecznie wyrównać lekki spadek głośności, a w razie potrzeby po skręceniu intensywności, czy też głębokości efektu, możemy wykorzystać Violet Trem jako ciekawie wzbogacający barwę booster. Wyczuwalne jest w tle bardzo lekkie pulsowanie, ale możemy w ten sposób podbić barwę na solo uzyskując dodatkowo oryginalny, ale nie przykrywający całości charakter.

Przy rozłożonych akordach tremolo Duesenberga pięknie dopełnia barwę gitary, zachowując zarówno klarowność jak i dynamikę pojedynczych dźwięków. Przy maksymalnym ustawieniu prędkości otrzymujemy bardzo szybkie zmiany, które po ustawieniu kwadratowych przebiegów idealnie sprawdzają się przy charakterystycznych, przerywanych dźwiękach przesterowanej gitary. Tremolo Duesenberga poprzez okrągłe i miękkie brzmienie, nie obcinające przy okazji dołu pasma pozwala na bardzo inspirującą zabawę, a krótkie obcowanie z tym butikowym pedałem pozwala odkryć nowe oblicze naszego instrumentu. Miałem wrażenie wpięcia się do starych, rasowych lampiaków Fendera z okrągłą, pulsującą barwą tremola, zmieniającą wzmacniacz w nowy, zachęcający do nowych poszukiwań instrument.

Miłośnicy tego rodzaju efektu, pomimo konieczności wydania niemałej kwoty na pewno nie będą zawiedzeni, i zaoszczędzą sobie przy okazji sporo cennego czasu na szukanie rasowego pedału tremolo, który w tym przypadku można w zasadzie na stałe zamontować już do pedalboardu.

www.musicpartners.pl
www.duesenberg.de

 

regulatory: SPEED, INTENSITY i
VOLUME, przełącznik przebiegu sinusoidalnego
lub kwadratowego
przełączanie: true bypass
przyłącza: IN, OUT, 9V DC


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
6
Brzmienie:
6
Jakość / Cena:
5