WAY HUGE Fat Sandwich

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki WAY HUGE
Testy
2015-04-22
WAY HUGE - Fat Sandwich

Powołana do życia przez Jeorge'a Trippsa w 1992 roku marka Way Huge od samego początku miała w założeniu produkcję wysokiej klasy efektów wykorzystujących najlepsze, dopasowane podzespoły o bardzo niskiej tolerancji, oferujące bardzo naturalne, analogowe brzmienie.

Takie podejście zapewniało też powtarzalność brzmienia kolejnych egzemplarzy efektów. Way Huge zapoczątkowało złotą erę butikowych pedałów, jednak w 1999 firma musiała zamknąć działalność. Po kilku latach przerwy i pracy Trippsa dla Line 6 i później Dunlopa, Way Huge ponownie rozpoczęło działalność i od 2008 r. pod skrzydłami drugiego z koncernów produkuje wznowione wersje poprzednich pedałów jak również nowe modele, których przedstawicielem jest bardzo uniwersalny distortion Fat Sandwich.

Pedał umieszczono w wykończonej żółtym kolorem obudowie z anodyzowanego aluminium o wymiarach 121×95×44 mm. Na przeciwległych bocznych ściankach znalazły się plastikowa komora baterii oraz gniazdo zasilania 9V. Stompbox posiada oczywiście przełączanie true bypass oraz bardzo wytrzymały przełącznik nożny. Ten wysokokaloryczny efekt typu overdrive/distortion oferuje bardzo rozbudowaną regulację. Panel przedni udostępnia pięć potencjometrów: dwie większe gałki VOLUME i DISTORTION, średnią gałkę tonów oraz mniejsze regulatory PRESENCE i RESONANCE, odpowiadające za wysoką górę i niski dół pasma. Po okręceniu spodu obudowy mamy jeszcze dostęp do trzech dodatkowych kontrolerów: CURVE (dokładna regulacja skrajnych pasm częstotliwości zniekształcenia pierwszego stopnia przesterowania), HIGHS (kontrola góry pasma pomiędzy pierwszym i drugim stopniem przesterowania), DRIVE (czułość drugiego stopnia przesterowania).

Way Huge Fat Sandwich udostępnia szeroki zakres gainu oraz wysoki poziom wyjściowy. Gałka przesterowania w okolicach 1/3, tonu lekko ponad połowę i prezencji przed godziną 12 oferuje miękki, znany z dobrych lampowych wzmacniaczy sound o długim sustainie, idealny do klasycznych, bluesowych solówek. Dzięki kilkustopniowemu obwodowi wzmocnienia brzmienie jest bardzo przyjemne i zbalansowane po wejściu poza połowę skali gałki DISTORTION w obszar rockowego przesterowania, charakteryzującego się znakomitą odpowiedzią na artykulację. Przy mostkowym singlu Strata dodanie niskiego pasma RESONANCE oferuje tłusty i nasycony charakter humbuckerów połączony z wyrazistą i dynamiczną barwą singla. Wewnętrzne trymery, aczkolwiek wymagają odkręcenia spodu obudowy, sprawują się wyśmienicie przy dopieszczaniu barwy. CURVE zauważalnie wzmacnia niski środek i odpowiedź prezencji na atak, HIGH już subtelniej wpływa na dostrojenie góry i wyższego środka a DRIVE pozwala na ustawienie jeszcze większego nasycenia gainu i jego otwierania się przy mocniejszym ataku, zmieniając w razie potrzeby 'tłustą kanapkę' w high-gainową maszynę.

Way Huge Fat Sandwich to jeden z najbardziej uniwersalnych efektów distortion z butikowej półki na rynku. W razie potrzeby oferuje rasowy, bluesowy drive, przez klasyczny hard rock typu AC/DC po wyrazisty, nasycony hi-gain a'la Van Halen, a w całym zakresie gainu słyszalne są bogate harmoniczne co potwierdza też nazwę 'harmonic saturator' umieszczoną na obudowie.

www.musicdealer.com.pl

regulatory: VOLUME, DISTORTION,
TONE, PRESENCE, RESONANCE,
wewnętrzne - CURVE, HIGH, DRIVE
przełączanie: true bypass
przyłącza: IN, OUT, 9V DC


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
6
Brzmienie:
6
Jakość / Cena:
6
Dystrybutor