MOOG Minifooger MF Trem

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki MOOG
Testy
2014-11-05
MOOG - Minifooger MF Trem

Będący od kilku już dekad kultową marką wśród producentów syntezatorów, Moog gitarzystom dał się poznać głównie poprzez serię efektów Moogerfooger - dużych, wyposażonych w mnóstwo pokręteł niezwykle oryginalnych, acz dosyć drogich konstrukcji.

Zaprezentowana w zeszłym roku, nowa rodzina stompboxów Minifooger skierowana jest już do szerszego grona gitarowych zapaleńców, oferując zarówno kompaktowe, klasyczne wymiary jak i dużo bardziej przystępną cenę. Tworzące nową serię pięć pedałów - Drive, Boost, Delay, Ring i Trem obok niewątpliwie oryginalnego brzmienia wyróżnia obecność wejścia na zewnętrzny pedał ekspresji, którym możemy kontrolować w czasie rzeczywistym jeden z parametrów. My przyjrzymy się tym razem ostatniemu z wymienionych - pedałowi Minifooger MF Trem.

Stompbox tremolo z serii Minifooger zamknięto w czarnej solidnej obudowie o klasycznych rozmiarach. W 100 procentach analogowy obwód zapewnia ciepłe, naturalne brzmienie a do regulacji ustawień służą tu gałki prędkości i głębokości DEPTH i SPEED oraz kształtujące dodatkowo barwę i charakter narastania przebiegu potencjometry TONE i SHAPE. Całość obok zewnętrznego zasilania może pracować na wewnętrznej baterii 9V, efekt dysponuje też przełączaniem True Bypass.

Tremolo Mooga zdecydowanie grawituje w stronę vintage’owych, oldschoolowych konstrukcji znanych ze wzmacniaczy Fendera czy Voxa. Dostępne regulatory pozwalają na znalezienie wielu różnych odmian klasowego tremola, od miękkiego i wolnego falowania dodającego bardzo muzycznego charakteru, po przerywane, perkusyjne zmiany, dobrze współpracujące z barwą przesterowaną. SHAPE przenosi barwę od miękkiego narastania i opadania przebiegu, przez szybkie rozpoczęcie i powolne opadanie fali po leniwe wzrastanie i szybkie opadanie tremola. Maksymalne ustawienie prędkości skutkuje efektem modulatora pierścieniowego, co poszerza jeszcze paletę dostępnych możliwości. Regulator głębokości działa bardziej jak balans pomiędzy sygnałem bazowym i efektem, więc wchodzi też w mocniejszą interakcję z gałką tonów wraz ze zwiększaniem poziomu tremola. Po wpięciu pedału ekspresji kontrolującego prędkość mamy dostęp do bardzo kreatywnego i inspirującego zastosowania przy grze na żywo.

Minifooger MF Trem to bardzo inspirujący efekt, wykraczający poza klasyczne pedały tremolo, choć również przy standardowych zastosowaniach urzeka wzbogacającym całość, oryginalnym charakterem vintage.

regulatory: SHAPE, TONE, SPEED,
DEPTH
przyłącza: IN, OUT, EXP, 9V DC


Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
6
Brzmienie:
5
Jakość / Cena:
5