Wyrusz z VGS na podbój nieba

Newsy
Wyrusz z VGS na podbój nieba

Firma VGS Guitars stworzyła nowy model T-Style - SkyCruiser VTC-100, matkę wszystkich gitar elektrycznych typu Solid body.

Łatwo można było przewidzieć, że gitara VGS SkyCruiser VTC-100 nie będzie zwykłą kalką oryginału. Design korpusu i przejście szyjki w korpus zostały zoptymalizowane, aby z łatwością dosięgnąć najwyższych pozycji. O optymalną transmisję brzmienia troszczą się dwa przetworniki VGS Tuscon-Single Coil, które nadają brzmieniu charakter a la vintage, z dodatkową porcją sustainu i niesamowitą pełnię.

Korpus gitary zbudowany jest z amerykańskiej olchy i został polakierowany na klasyczny kolor 3-Tone-Sunburst.Jednoczęściowa klonowa szyjka z palisandrową podstrunnicą dostarcza dzięki swojemu matowemu lakierowaniu vintage komfortowe uczucie podczas gry już od pierwszego akordu.

Punktem kulminacyjnym gitary VGS SkyCruiser VTC-100 jest mostek Evertune: optycznie wykonany na wzór mostka T-Style, automatycznie utrzymuje strój gitary i to w pełni mechanicznie po jednorazowym nastrojeniu. Uciążliwe dostrajanie gitary podczas występów itp. odpada. Typowy dla tego typu gitar Twang pozostaje oczywiście zachowany, jak i wszelkie niuanse gry są idealnie oddawane.