VGS Tommy Denander Signature

Newsy
VGS Tommy Denander Signature

Naszą redakcję odwiedził Arnold Rohrich, członek zarządu firmy Gewa Polska. Powodem okazała się najnowsza gitara VGS sygnowana przez Tommy'ego Denandera, gitarzysty, który gra profesjonalnie od 28 lat i brał udział w około 1000 sesji nagraniowych.

Nie regulujcie monitorów - z progami tego instrumentu jest wszystko w porządku. To specjalny system - True Temperament - powodujący, że gitara stroi na wszystkich strunach i we wszystkich pozycjach na gryfie. Tradycyjny system obliczany jest na podstawie jednej tylko informacji - długości czynnej struny - czego efekty wszyscy odczuwamy na własnej skórze. Zastosowany tu system True Temperament Formula 1 eliminuje te niedoskonałości.

Drugim niezwyklym elementem nowej sygnatury Tommy'ego jest mostek EverTune. Kiedyś żartowaliśmy sobie, że gitar z najwyższej półki nie trzeba stroić. Teraz stalo się to faktem - gitara VGS z mostkiem EverTune stroi niezależnie od temperatury i warunków atmosferycznych. Można na niej zagrac próbę, wrzucić do auta, pojechać na drugi koniec Polski i zagrać koncert nie dotykając stroików. A co najwazniejsze - nie są to żadne elektroniczno-robotyczne bajery, tylko czysto mechaniczne rozwiązanie - i trzeba przyznać genialne.

Przez chwilę graliśmy w redakcji na gitarze VGS Tommy Denander Signature - progi odczuwa się bardzo naturalnie. Co więcej, nie wiedziałem, że niektóre progresje akordów mogą brzmieć tak dobrze! Więcej newsów na ten temat przywieziemy Wam z targów MusikMesse, które ruszają za kilka dni...