Sygnatury Trivium

Newsy
Pozostałe artykuły marki DEAN
Sygnatury Trivium
Dean wprowadzi wkrótce do sprzedaży dwie nowe gitary. Własnym nazwiskiem sygnować je będą muzycy Trivium: Matt Heafy i Corey Beaulieu.
Nowe sygnatury, Matt Heafy Model (MKH) oraz Corey Beaulieu Model (CBV), udostępnione będą w sieci sprzedaży w czerwcu.

Matt Heafy Model oparty jest na słynnym projekcie wprowadzonym przez Deana Zelinskiego już w 1977 roku i chętnie wybieranym do dziś dzień przez muzyków sceny metalowej.

{M4_image 0}

{M4_image 1}Gitara ma klonowy gryf o radiusie 12" i hebanową podstrunnicę z 24 progami. Menzura wynosi 24,75 cala, czyli około 628 mm. Na XII progu umieszczono perłową inkrustację. Jest to logo zespołu trivium Miejsce połączenia z korpusem przy XIX progu wyprofilowane zostało tak, aby ułatwić dostęp do najwyższych pozycji. Korpus wykonano z mahoniu, a front gitary pokryto grafiką "wschodzące słońce", która ma nawiązywać do pochodzenia Matta (ur. 26.01.1986 w Iwakuni w Japonii). Na główce umieszczono symbol "T" (Trivium). Za trzymanie stroju odpowiadają klucze Grover o przekładni 14:1. Za przenoszenie dźwięku odpowiadają humbuckery Dean. Jakkolwiek przetwornik pod gryfem jest standardowy, to ten przy mostku jest w zasadzie kolejną nowinką sprzętową. Jest to ręcznie nawijany według specyfikacji Matta humbucker MKH86, wykonany w "Dean USA Custom Shop".

Corey Beaulieu Model - to gitara w stylu "V" (tzw. "strzałka"), podrasowana kilkoma kosmetycznymi modyfikacjami (np. wycięcia na "szkrzydłach").

{M4_image 2}

{M4_image 3}Korpus wykonany został z mahoniu. Palisandrowa podstrunnica ma 24 progi i radius 12". Na XII progu umieszczono inkrustację - symbol "T" (Trivium). Menzura wynosi 24,75 cala, czyli około 628 mm. Za strój odpowiadają klucze Grover o przekładni 14:11. Za rasowe brzmienie - humbuckery Dean (pod mostkiem USA Custom Shop CD Ascension, pod gryfem standardowy Dean).

Więcej informacji:

 

Dean Guitars: www.deanguitars.comDystrybutor: FX Music Group
WWW: www.fxmusic.pl
ul. Piłsudskiego 53
22-400 Zamość
tel/fax: +48 (084) 639 39 65