Przetworniki EMG sygnowane przez Jamesa Hetfielda

Newsy
Pozostałe artykuły marki EMG
Przetworniki EMG sygnowane przez Jamesa Hetfielda

Jedna z najbardziej znanych firm na świecie produkująca przetworniki gitarowe, EMG, postanowiła nawiązać współpracę z frontmanem Metalliki, co zaowocowało utworzeniem całkiem nowej linii pickupów gitarowych.

Hetfield, który przez wiele lat korzystał z kombinacji 81/60 przetworników EMG, postanowił tchnąć w dotychczasowe pickupy nowe życie. Chodziło tu przede wszystkim o "nowe" brzmienie, a także o całkiem nowy i odświeżony wygląd.

Przetwornik będący przy mostku posiadać będzie rozszerzony rdzeń, który odpowiada za iście perkusyjny i konkretny atak oraz wyższy poziom sygnału wyjściowego (czyste i "tłuste" brzmienie na wyjściu). Natomiast pickup ulokowany przy gryfie będzie korzystać z tego samego, wydłużonego i większego rdzenia, co także jest odpowiedzialne za bardziej zwarty atak, ale równocześnie charakteryzuje się będzie on bardziej czystym i niskim wybrzmiewaniem. Jest on bazowany na przetworniku EMG 81, ale ostatecznie został on podniesiony na całkiem nowy poziom. 

Oba przetworniki są wykonane ze stali nierdzewnej (z zewnątrz pokryte są czarną niklowaną płytką), a w zestawie razem z nimi znajdziemy w pełni rewolucyjny komplet przewodów EMG potrzebnych do instalacji pickupów (widoczny na zdjęciu poniżej).

Poniżej można zapoznać się z klipem promującym.

Pickupy mają być dostępne w sprzedaży od czerwca tego roku.

(KK)