Musikmesse 2011: Mayones Master Builder Collection

Newsy
Musikmesse 2011: Mayones Master Builder Collection

Gdańskiej firmy Mayones nie trzeba u nas w kraju już nikomu przedstawiać. A co najfajniejsze gitary produkowane w Polsce są coraz popularniejsze na całym świecie. Potwierdzeniem tego jest ogromne zainteresowanie stoiskiem Mayonesa podczas minionych targów we Frankfurcie.

Początki Mayonesa sięgają lat osiemdziesiątych. Wtedy mała lutnicza firma z Gdańska stawiała pierwsze kroki. Przez lata rosło doświadczenie ludzi pracujących przy produkcji gitar z charakterystycznym "M" na główce, zmieniało się również podejście handlowe. W nowe milenium firma weszła już nie tylko drogimi, lutniczymi arcydziełami, ale również nieco tańszą marką Flame.

Z perspektywy czasu wyszło to Mayonesowi na zdrowie.

Teraz ta polska firma liczy się na światowym rynku produkcji gitar, a w ich endorserskiej rodzinie pojawiają się co chwilę coraz większe nazwiska muzyków. Wystarczy wymienić takich artystów jak Wes Borland, Johan Edlund, Daniel Gildenlöw czy naszych rodaków Jarka Śmietanę czy Wojtka Pilichowskiego.

Podczas kwietniowych Musikmesse we Frankfurcie Mayones zaprezentował szerszej publiczności prześliczne wiosła ze ściśle limitowanej kolekcji Master Builder.

Nie będziemy się rozpisywać na ich temat, sami spójrzcie.

(krn)