Musikmesse 2011: małe wzmacniacze lampowe Hughes & Kettner

Newsy
Pozostałe artykuły marki HUGHES & KETTNER
Musikmesse 2011: małe wzmacniacze lampowe Hughes & Kettner

Seria Tube Meister jest odpowiedzią niemieckiej marki na sytuację rynku, który od jakiegoś czasu oferuje coraz więcej małych, w pełni lampowych wzmacniaczy. Mimo stosunkowo niedużej mocy ma ona zagwarantować gitarzystom bardzo przyzwoite brzmienie.

Hughes & Kettner Tube Meister to dwa wzmacniacze - 18 watowa głowa i combo z jednym 10-calowym głośnikiem (o takiej samej mocy). Oba lampowe ampy (preamp - 2 × 12AX7, końcówka mocy - 2 × EL84) udostępniają dwa kanały - Clean i Lead (oba z osobnymi pokrętłami GAIN i MASTER). Do dyspozycji mamy ponadto przełącznik LEAD BOOST i wspólny 3-pasmowy equalizer.

Oprócz wejścia gitarowego, wzmacniacze są wyposażone w symetryczne wyjście RED BOX z symulacją zestawu głośnikowego, wejście footswitch, pętlę efektów oraz wyjście głośnikowe. Ciekawym przełącznikiem (spotykanym w tego typu konstrukcjach coraz częściej) jest Power Soak, którym możemy regulować moc - od 1, przez 5 do 18 W (w pozycji off rzecz jasna wzmacniacz nie pracuje).

Uzupełnieniem serii jest kolumna Tube Meister 112 z jednym 12-calowym głośnikiem Celestion Vintage 30.

Konstrukcje H&K to raczej pewna instytucja. Wiele modeli tej marki używanych jest przez znakomitych gitarzystów (wystarczy wspomnieć Tommiego Thayera z KISS czy Jeffa Watersa z Annihilatora).

Mamy nadzieje, że jakością brzmienia i wykonaniem Tube Meister dorówna swoim poprzednikom.

(krn)