Musikmesse 2011: ESP ujawnia komiksową serię gitar Eternal Descent

Newsy
Pozostałe artykuły marki ESP
Musikmesse 2011: ESP ujawnia komiksową serię gitar Eternal Descent

Dobra wiadomość dla fanów komiksów i mangi prosto z Japonii. Podczas zbliżających się targów Musikmesse zostaną zaprezentowane ściśle limitowane modele gitar opatrzone grafikami znanego m.in. z wirtualnego bandu multiinstrumentalisty Llexi'ego Leona.

Firma ESP Guitars nawiązała współpracę z projektem Eternal Descent w 2008 roku. Miała ona polegać na prezentowaniu gitar z logiem japońskiego producenta przez wirtualny zespół Eternal Descent stworzony przez Llexi'ego Leona, który jest nie tylko muzykiem, ale i uzdolnionym grafikiem. W ramach kontraktu z ESP tworzył on również design gitar dla takich zespołów jak God Forbid, Firewind, Atreyu, czy Static X.

Tym razem japoński gigant rynku gitar postanowił przenieść do świata realnego gitary zespołu Eternal Descent - powstaną trzy różne modele głównych postaci z komiksu (Lyra, Loki i Sirian). Będą to okazy kolekcjonerskie, ponieważ powstanie każdego modelu tylko 50 sztuk.

W oficjalnej nocie na stronie ESP czytamy:

"W dniach 9-10 kwietnia ESP Guitar Japan zaprezentuje trzy nowe modele gitar z limitowanej serii Eternal Descent jednocześnie podczas targów Musikmesse w Niemczech i Kapow! w Londynie".

oraz nieco więcej o pomyśle:

"Miłość do muzyki i sztuki komiksu Leona zaowocowała kilkoma gitarami o nieprzeciętnych możliwościach znanych z innych gitar ESP, ozdobionych jego wyjątkowymi grafikami".

Magazyn Gitarzysta będzie na Musikmesse 2011 i oczywiście zda Wam relację z tego, jak wyglądają one w rzeczywistości.

(krn)