Wzmacniacz basowy Tech21 dla fanów vintage

Newsy
Pozostałe artykuły marki TECH 21
Wzmacniacz basowy Tech21 dla fanów vintage

W ofercie amerykańskiego producenta Tech21 pojawił się niezwykle ciekawy set dla basistów, w którym zastosowano układ z kostkowego preampu SansAmp VT Bass. Stompbox jak i nowy wzmacniacz oferują niezwykłe brzmienia w starym stylu.

Nowy wzmacniacz basowy firmy Tech21 to dwukanałowy head VT Bass 1969 o mocy 300 W, w którym umieszczono preamp oparty na układzie efektu SansAmp Character VT Bass. Każdy z dwóch kanałów wzmacniacza wyposażono w pokrętła DRIVE i CHARACTER, 3-pasmowy korektor oraz regulację głośności.

Basowa "głowa" udostępnia ponadto wejście typu jack 1/4" wraz z przełącznikiem GAIN (podbicie o 10 dB), wyjście DIRECT OUT typu XLR z technologią SansAmp i przełącznikiem 0/-10 dB, złącza POWER AMP IN i PRE-AMP OUT, wejście dla kontrolera nożnego oraz wyjście do tunera, a także dwa wyjścia głośnikowe typu jack 1/4".

Do współpracy ze wzmacniaczem przeznaczone są dedykowane zestawy głośnikowe 4 × 10" wykończone w podobnej stylistyce do samej głowy.

Czy konstruktorom z Tech21 udało się zamknąć w tak małej "puszce" całą różnorodność brzmień lat 60'? Tego jeszcze nie wiemy.

(krn)