Nowe modele ESP sygnowane przez Metallikę

Newsy
Pozostałe artykuły marki ESP
Nowe modele ESP sygnowane przez Metallikę

Bardzo dobrze wszystkim znana i uznana na całym świecie marka ESP wypuści na rynek nowe modele gitar elektrycznych sygnowanych przez Jamesa Hetfielda I Kirka Hammetta.

James Hetfield Snakebyte to pierwszy z modeli, który ukaże się w tym roku i będzie dostępny zarówno jako ESP i LTD. Charakteryzuje się on wklejanym mahoniowym gryfem, menzurą 24.75", mahoniowym korpusem i hebanową podstrunnicą z 22 progami Extra Jumbo. Dodatkowo gitara będzie wyposażona w klucze Sperzel, osprzęt Schaller i aktywne przetworniki EMG 81 (mostek) oraz EMG 60 (gryf). Model będzie można nabyć w dwojakim wykończeniu: czarnym i śnieżno-białym. Wszystkie gitary będą się także charakteryzowały perłową inkrustracją węża na podstrunnicy.

Gitary z serii Kirk Hammett Signature Series zostały natomiast wzbogacone o model KH-2 w wersji także zarówno ESP jak i LTD. Będą one jednak ściśle limitowane i ukażą się odpowiednio w nakładzie 100 (dla ESP) i 300 (dla LTD) sztuk. Modele ESP charakteryzują się wykończeniem w kolorze metalicznej zieleni, konstrukcją neck-thru-body, menzurą 25.5", korpusem z olchy, klonowym gryfem i palisandrową podstrunnicą z 24 progami Extra Jumbo i zielonymi perłowymi znacznikami w kształcie czaszki. Ponadto gitara będzie wyposażona w klucze Gotoh, aktywne przetworniki EMB 81 (mostek) i EMG 60 (gryf) oraz oryginalny mostek Floyd Rose. Modele LTD będą natomiast różniły się tym, że będą miały wkręcany klonowy gryf, korpus z olchy, przetworniki i klucze ESP, a także mostek Floyd Rose Special.

Oba modele w różnych konfiguracjach można zobaczyć poniżej.

(KK)