Shure - uwaga na podróbki

Newsy
Pozostałe artykuły marki SHURE
Shure - uwaga na podróbki

Firma Polsound, dystrybutor mikrofonów Shure'a, ostrzega przed dostępnymi na rynku podróbkami produktów tej marki.

Militarna specyfikacja jakościowa MILSPEC, wprowadzona przez Shure'a podczas drugiej wojny światowej na żądanie Armii USA, jest w dalszym ciągu stosowana w bieżącej produkcji firmy. Każdy wyrób jest poddawany drakońskim testom atmosferycznym (solanka, wilgotność, temperatura) i mechanicznym (uderzenia, upadki z dużych wysokości, wytrząsanie itp.).

Shure SM58 i jego starszy brat Shure SM57 został celowo stworzony jako mikrofon dla wykonawców szalonych lat rock'n'rolla gdzie poddawany był wszelkim ekscesom. Ma między innymi specjalne mocowania antywstrząsowe dla kapsuły. Krótko mówiąc jest zbudowany jak czołg. Przytaczając autentyczne stwierdzenie akustyków: "to jedyny mikrofon po który warto się schylić gdy upadnie"

Firma Polsound ostrzega: "Została wykonana podróbka tego mikrofonu! Tylko z wyglądu przypomina oryginał Shure'a. To wielkie oszustwo! Podróbka brzmi jak tani mikrofon z supermarketu; pasmo przenoszenia jest całkowicie"skoszone" Jeśli zostałeś oszukany - żądaj wymiany na oryginalny mikrofon Shure lub zwrotu pieniędzy!"