Duel Pugilist Distortion - nowy efekt marki Fender

Newsy

Krzysztof Inglik

Duel Pugilist Distortion - nowy efekt marki Fender

Świat przesterów wzbogacił się właśnie o kolejną kostkę słynnej kalifornijskiej marki, opartą na cenionym efekcie Pugilist, tym razem w podwójnej ilości...

W ramach wstępu... materiały marketingowe Fendera są tak napisane, że aż pokuszę się o ich dosłowne tutaj przytoczenie: „Wejdź na ring uzbrojony w ten distortion o podwójnym uderzeniu. Duel Pugilist ma te same brzmienia przesterowane co młodszy brat, ale z nowymi kombinacjami zaprojektowanymi by wywołać nokaut.
...No i jak tu ich nie kochać ;-)

Wróćmy jednak na chwilę z ringu do szatni i zobaczmy co w trawie piszczy... Fender Duel Pugilist Distortion oferuje trzy tryby pracy: Series, Mute i Bypass. Co w połączeniu z podwójnym układem Pugilist daje szereg nowych, ciekawych możliwości. Jeśli połączymy te dwa przestery szeregowo, mamy dokładnie taką samą sytuację, jak podczas podłączania dwóch osobnych, fizycznych kostek – z wyjścia pierwszej wchodzimy na drugą, potęgując GAIN.Jeśli połączymy te dwa przestery równolegle, mamy jeden sygnał złożony z dwóch różnych efektów distortion – można tu jeden ustawić ciemny, drugi jasny i znaleźć pomiędzy nimi złoty środek, albo wręcz połączyć barwę przesterowaną z czystym sygnałem. Gałka BLEND pozwoli płynnie ustawić proporcje pomiędzy dwoma sygnałami. Możliwości jest naprawdę wiele, a wszystkie one zamknięte w atrakcyjnej obudowie ze szczotkowanego metalu w kolorze złotym. Wisienką na torcie są diody LED w gałkach, dzięki którym zobaczymy nasze ustawienia nawet na ciemnej scenie.

Więcej informacji: www.fender.com