Jackson X Series Signature Scott Ian King V KVXT

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Jackson X Series Signature Scott Ian King V KVXT

Opracowana wspólnie z gitarzystą Anthrax gitara X Series Signature Scott Ian King V KVXT to druga z sygnowanych nowości firmy Jackson.

Jackson X Series Signature Scott Ian King V KVXT przypomina istniejący już w ofercie model USA Signature Scott Ian King V KVT, jednak różni się od niej elementami wyposażenia i oferowana jest w znacznie niższej cenie.

Instrument o menzurze 24,75" posiada korpus w kształcie King V wykonany z mahoniu, klonowy gryf umocowany metodą neck-thru oraz palisandrową podstrunnicę o zmiennym promieniu 12"-16". Podstrunnica posiada jednowarstwowy biały binding, charakterystyczne, bardzo duże markery z pearloidu oraz 22 progi typu jumbo. Siodełko o szerokości 1,6875" (42,86 mm) wykonano czarnego plastiku. Konstrukcję uzupełnia klasyczna główka Jackson w kolorze czarnym, z kluczami po jednej stronie.


Jackson X Series Signature Scott Ian King V KVXT wyposażono w parę humbuckerów Duncan Designed HB-103. Przetwornik umieszczony przy mostku odpowiada z moc brzmienia, zaś humbucker gryfowy dedykowany jest artykulacji. Układ elektroniczny uzupełniają regulatory Volume i Tone oraz trzypozycyjny przełącznik.

Na pokładzie znalazł się się również mostek Jackson Tune-o-matic z kompensowanym siodełkiem i strunociągiem z zakotwiczonymi strunami oraz klucze Jackson die-cast.

King V KVXT dostępny jest w dwóch opcjach wykończenia - Ivory z białą płytką ochronną i Black z pickguardem Mirrored Chrome. Obydwie wersje posiadają chromowany hardware oraz czarne pokrętła potencjometrów i przełącznika. Model trafi do sprzedaży w październiku 2017, a jego sugerowana cena wynosi 965,00 dolarów

http://www.jacksonguitars.com