Epiphone Ltd. Ed. James Bay Signature "1966" Century Outfit

Newsy
Pozostałe artykuły marki EPIPHONE
Epiphone Ltd. Ed. James Bay Signature "1966" Century Outfit

Kolejną nowością firmy Epiphone jest model Ltd. Ed. James Bay Signature "1966" Century Outfit, będący dokładną wersją vintage'owego instrumentu używanego przez nominowanego do Grammy muzyka.

Epiphone Ltd. Ed. James Bay Signature "1966" Century Outfit jest dokładnym odwzorowaniem scustomizowanego modelu archtop 1966 Epiphone Century w wykończeniu Gloss Cherry, używanego przez Jamesa Bay'a zarówno podczas koncertów jak i pracy w studio.

Korpusowi wykonanemu z laminowanego klonu nadano dokładnie ten sam profil, co w oryginalnym instrumencie Baya, który w 1966 roku stosowano w modelach Gibsona i Epiphone opuszczających fabrykę w Kalamazoo w stanie Michigan. Instrument posiada wykończenie Gloss Cherry z kremowym bindingiem na topie i tylnej płycie korpusu. Mahoniowy gryf został wklejony w korpus na wysokości 14 progu metodą Mortise i Tenon i posiada identyczny jak w oryginale rozmiar, profil C oraz siodełko wykonane z tworzywa sztucznego w kolorze kości słoniowej. Palisandrowa podstrunnica posiada markery z masy perłowej w kształcie kropek i 20 progów medium. Historyczną główkę instrumentu typu Dovewing zdobi logo Epiphone w stylu lat '60 oraz - po drugiej stronie - szkic przedstawiający Baya w charakterystycznym dla niego kapeluszu. Menzura gitary wynosi 25,5".

James Bay spersonalizował nowy model Epiphone Signature Century dokładnie tym samym, ręcznie nawijanym przetwornikiem, który posiada jego historyczny Century - Kinman "Sweet Neck" P-90 Hx Noiseless Single-Coil. Kinman "Sweet Neck" P-90 Hx jest jedynym przetwornikiem typu P-90 wciąż pozostającym w produkcji, który utrzymuje zakres dynamiczny i charakterystykę brzmieniową kultowych vintage'owych przetworników Gibson P-90. Układ elektryczny uzupełniają pokrętła Master Volume i Master Tone z amerykańskimi potencjometrami CTS.

Vintage'owy charakter zachowuje również osprzęt instrumentu, w tym klucze Wilkinson Vintage umieszczone w układzie 3+3 o przełożeniu 14:1 z główkami z tworzywa w kolorze kości słoniowej. Zdobiąca biały pickguard, zachowujący zgodne z historycznymi rozmiary, metalowa litera E oraz wyjście jack 1/4" zostały wykonane przez firmę Switchcraft. Epiphone odtworzył również oryginalny palisandrowy mostek typu floating wraz z mosiężnymi kółkami służącymi do jego regulacji, a także niklowany strunociąg.

Gitara, objęta dożywotnią gwarancją, oferowana jest w futerale wzorowanym na stylistyce lat '60 wraz ze strunami d'Addario, ręcznie podpisanym certyfikatem autentyczności, zdjęciem Jamesa Baya oraz repliką customowego paska oryginalnie wykonanego przez samego muzyka. Epiphone Ltd. Ed. James Bay Signature "1966" Century Outfit trafi do sprzedaży w nakładzie 600 egzemplarzy.http://www.epiphone.com
http://www.lauda-audio.pl/