Nowe modele Jackson X Series Rhoads

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Nowe modele Jackson X Series Rhoads

W kwietniu zadebiutował nowy model Jacksona X Series w kształcie korpusu Rhoads - X Series Rhoads RRX24.

Instrumenty z linii Jackson X Series Rhoads powstały w celu uhonorowania gitarowego dziedzictwa Randy'ego Rhoadsa. W tym roku firma zaprezentowała trzy nowe modele z tej serii, z których najnowszy to RRX24.

Jackson X Series Rhoads RRX24 posiada korpus z lipy amerykańskiej i jednoczęściowy, klonowy gryf through-body (poprowadzony przez całą długość korpusu) wzmocniony grafitowym prętem napinającym i połączony z główką metodą scarf joint. Podstrunnica o zmiennym promieniu 12"-16" wykonana z ciemnego palisandru posiada 24 progi typu jumbo. Menzura gitary wynosi 25,5".

Instrument napędzany jest parą aktywnych humbuckerów Seymour Duncan Blackouts AHB. Gitara posiada dwa regulatory Volume, odrębne dla przetworników przy mostku i gryfie, regulator Master Tone oraz 3-pozycyjny przełącznik. Rhoads RRX24 wyposażono również w podwójnie blokowany system tremolo Floyd Rose Recessed i klucze Jackson Die-Cast umieszczone w jednym rzędzie na ostro zakończonej główce.

Jackson X Series Rhoads RRX24 dostępny jest w dwóch rodzajach wykończenia - czarnym z zielonym (Neon Green) obramowaniem oraz odwróconymi markerami w kształcie płetwy rekina w tym samym, zielonym kolorze i chromowanym osprzętem oraz czarnym z żółtym obramowaniem, markerami z pearloidu i złotym osprzętem.

 

Innym, zaprezentowanym wcześniej w tym roku modelem z tej serii jest Jackson X Series Rhoads RRX24M.

Podstawowa różnica, oczywiście poza wykończeniem, to zastosowanie klonowej podstrunnicy (stąd litera M w nazwie). Gitara dostępna jest w białym kolorze z czarnymi paskami i czarnymi znacznikami pozycji w kształcie płetwy rekina.

 

Jackson zaprezentował w 2017 roku również siedmiostrunowy model X Series Rhoads RRXT24-7.

Instrument wyposażono w parę humbuckerów Jackson High Output 7 String, regulowany mostek Jackson Tune-o-matic ze strunami przechodzącymi przez korpus (String Through Body). Gitara dostępna jest w czarnym, błyszczącym wykończeniu z białym bindingiem gryfu i markerami z pearloidu, ułożonymi odwrotnie niż w modelach 6-strunowych.


http://www.jacksonguitars.com