Nowe modele Jackson Juggernaut Mishy Mansoora

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Nowe modele Jackson Juggernaut Mishy Mansoora

Firma Jackson i gitarzysta Periphery Misha Mansoor zaprezentowali dwa nowe, sygnowane modele Juggernaut.

Misha Mansoor oraz master builder Jacksona, Mike Shannon po raz pierwszy podjęli współpracę nad sygnowanymi, shredderskimi, super nowoczesnymi maszynami Juggernaut w 2015 roku. Planowana na 2017 rok, nowa linia tych instrumentów obejmuje dwa modele tym razem w wersjach Pro Series.

Gitary Juggernaut to połączenie ostatnich osiągnięć technologicznych oraz komponentów najwyższej jakości. Sygnatury Mishy Mansoora cechują się między innymi customowym kształtem korpusu inspirowanym modelami Dinky i Soloist, ze smuklejszymi rogami i wygodnym dostępem do najwyższych pozycji na gryfie, wybrane przez Mansoora przetworniki, fluorescencyjne znaczniki pozycji i mostek hardtail.

Jackson Pro Series Signature Misha Mansoor Juggernaut HT6


Instrument posiada korpus z lipy amerykańskiej oraz jednoczęściowy klonowy gryf bolt-on z grafitowym prętem wzmacniającym. Na hebanowej podstrunnicy o promieniu 16" znalazły się 24 progi jumbo, markery przesunięte względem osi symetrii w górę i dół oraz dodatkowe luminescencyjne znaczniki Luminlay, ułatwiające grę w ciemnościach panujących na scenie.

Nie rezygnując z pożądanego brzmienia Mansoor poświęcił dużo czasu, aby wraz z pracownikami firmy opracować nowe humbuckery Jackson MM1, które uzupełnione są regulatorami Master Volume i Master Tone z trybem push/pull oraz pięciopozycyjnym switchem. Ponadto instrument wyposażono w mostek hardtail Jackson HT6 ze strunami przewleczonymi przez korpus (string-through-body), blokowane klucze Jackson die-cast, czarny hardware oraz główkę AT-1 z układem kluczy 3+3.

Jackson Pro Series Signature Misha Mansoor Juggernaut HT6 dostępny jest w wersjach Satin Gun Metal Gray i Satin White.

 

Jackson Pro Series Misha Mansoor Juggernaut HT7FM


W porównaniu ze standardową menzurą Juggernaut HT6 wynoszącą 25,5", wydłużona menzura HT7FM liczy 26,5". Korpus z lipy amerykańskiej posiada top z klonu płomienistego. Gitara posiada klonowy gryf bolt-on z grafitowym prętem wzmacniającym i hebanową podstrunnicę o promieniu 16", na której znalazły się 24 progi jumbo, markery przesunięte względem osi symetrii w górę i dół oraz dodatkowe luminescencyjne znaczniki Luminlay.

Na układ elektroniczny złożyły się przetworniki Jackson MM1, regulatory Master Volume i Master Tone z trybem push/pull oraz pięciopozycyjny przełącznik. Ponadto instrument wyposażono w mostek hardtail Jackson HT7 ze strunami przewleczonymi przez korpus (string-through-body), blokowane klucze Jackson die-cast, czarny hardware oraz główkę AT-1 z układem kluczy 4+3.

Jackson Pro Series Misha Mansoor Juggernaut HT7FM dostępny jest w wersjach Oceanburst i Charcoal Burst.

http://www.jacksonguitars.com