Chris Broderick o gitarach Jackson Soloist HT6 i HT7

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Chris Broderick o gitarach Jackson Soloist HT6 i HT7

Firma Jackson zaprezentowała intersujący film, w którym Chris Broderick opowiada o swoich sygnowanych modelach gitar Soloist HT6 i HT7.

Przypomnijmy, że nowe, produkowane w USA, sześcio- i siedmiostrunowe modele Jackson Chris Broderick Soloist HT6 i HT7 powstały przy udziale Chrisa oraz master buildera Custom Shopu Jacksona, Mike'a Shannona. Wyposażone w stałe mostki gitary posiadają mahoniowe korpusy z rzeźbionym topem z klonu quilted, gryfy z klonu wykonane metodą quartersawn oraz hebanowe podstrunnice o radiusie 12", na których nabito 24 progi jumbo ze stali nierdzewnej. Całość zdobi naturalny binding korpusu, szyjki i główki.

Za brzmienie odpowiadają bezpośrednio montowane do korpusu customowe humbuckery DiMarzio Chris Broderick, sterowane 3-pozycyjnym przełącznikiem, potencjometrem głośności z opcją push-pull rozłączającą cewki oraz potencjometrem tonów, który poprzez opcję push-pull załącza układ regulacji barwy. Układ dopełnia przełącznik kill-switch. Osprzęt uzupełniają klucze Planet Waves Auto-trim oraz strap locki Ernie Ball. Gitary dostępne są w wykończeniu Black, Trans Black, Trans Blue, Trans Red i Trans White.

Mówi Chris Broderick: "W Jacksonie zaintrygował mnie w pierwszej kolejności fakt, że jest to firma, która "może". Pytałem ich na przykład 'czy jest możliwe, aby korpus był niesymetryczny?' A oni na to: 'tak, jasne'. 'A co z progami ze stali nierdzewnej?' "Nie ma problemu' - brzmiała odpowiedź. 'A 12 calowy stały radius? Potrzebuję 12 calowego stałego radiusa'. 'O tak, jasne'. Firma, która jest tak otwarta na eksperymenty, naprawdę pracuje nad designem, którego pragniesz i która podchodzi do ciebie tak bardzo indywidualnie, jest po prostu nie do pobicia."