Mick Thomson w rodzinie Jacksona

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Mick Thomson w rodzinie Jacksona

Gitarzysta Slipknot Mick Thomson zasilił szeregi artystów związanych z marką Jackson.

"Jesteśmy wyjątkowo zaszczyceni mogąc powitać Micka Thomsona w naszym gronie" - powiedział manager firmy ds relacji z artystami Mike Taft "Jego gra i bezkompromisowe podejście do metalowej gitary wywarły ogromny wpływ na niezliczoną ilość muzyków na całym świecie, co czyni go idealnym ambasadorem marki Jackson. Podczas gdy Slipknot wciąż buduje swoje metalowe dziedzictwo, my nie możemy się doczekać, aby nawiązać bliską współpracę z Mickiem i dostarczyć mu instrumentów, których potrzebuje zarówno na scenie jak i w studio."

Mick Thomson: "Rozpiera mnie duma na myśl o dołączeniu do rodziny Jacksona. We wczesnym dzieciństwie dorastałem w nabożnym szacunku do kilku customowych instrumentów, które znajdowały się w lokalnym sklepie z gitarami. Wisiały za ladą, w oddaleniu od pozostałego wyposażenia sklepu i zdawały się kosztować więcej niż kiedykolwiek będę w stanie zarobić. Posiadać jedną z nich było jak spełnienie snu. Po szkole, po kilku latach oszczędzania, mogłem wreszcie zaciągnąć pożyczkę i złożyć zamówienie na customowy model King V. To była dla mnie idealna gitara. Grafitowy metallic, czarny hardware, tremolo Floyd Rose, markery w kształcie zęba rekina oraz aktywne przetworniki. Używałem go do wszystkiego co robiłem, w tym do nagrania naszej pierwszej płyty. Przywiązałem się do niej tak bardzo, że nie chciałem zabierać w trasę z obawy przed zniszczeniem albo kradzieżą, dlatego nasze drogi rozeszły się na chwilę, choć wciąż miałem ją pod ręką w domu".

"Czuję się podekscytowany otrzymując możliwość gry na gitarach, które kochałem dorastając oraz współpracy z lutnikami, którzy sprawili, że custom shop Jacksona jest tak niesamowity. To ekipa, która zgodnie z twoimi wymaganiami, była w stanie dostarczyć wszystkiego czego zapragnąłeś. I tak jest po dziś dzień. Moje nowe customowe modele Double Rhoads i Soloist są wspaniałe. Ich brzmienie jest niezwykle masywne, a każdy detal perfekcyjnie wykonany. Jestem dumny mogąc być tutaj."

Przypomnijmy, że wcześniej Mick Thomson związany był z firmą Ibanez.

http://www.jacksonguitars.com/