Nowe, sygnowane gitary Jacksona

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
Nowe, sygnowane gitary Jacksona

Podczas letnich targów NAMM 2016 firma Jackson zaprezentowała nowe gitary sygnowane między innymi przez Phila Collena, Scotta Iana i Misha Mansoora.

USA Signature Limited Edition Phil Collen PC1 DX

Nowa sygnatura gitarzysty Def Leppard została wyposażona w mahoniowy korpus, z topem z klonu pikowanego w subtelnym i eleganckim wykończeniu Au Natural. Konstrukcja gitary to through-body z klonowym gryfem z grafitowym wzmocnieniem, wykonanym metodą quartersawn. Podstrunnica o zmiennym radiusie 12"-16" została wykonana z klonu płomienistego. Ponadto instrument posiada przystawki DiMarzio w konfiguracji HSS, tremolo Floyd Rose, pręt do regulacji krzywizny gryfu, wykonaną na licencji Fendera Stratocastera główkę z odwróconym układem stroików w jednej linii oraz złoty hardware.USA Signature Special Edition Dave Davidson Warrior 7

Nowej sygnatury doczekał się również gitarzysta i frontman Revocation Dave Davidson. To jedyny siedmiostrunowy instrument w serii Warrior. Gitara o skali 25,5" została wyposażona w jesionowy korpus, jednoczęściowy, klonowy gryf quartersawn, jesionowe skrzydła i główkę gitary, hebanową podstrunnicę o zmiennym radiusie 12"-16", na którą nabito 24 progi typu jumbo oraz ozdobiono markerami z macicy perłowej. Ponadto Dave Davidson Warrior 7 posiada humbuckery DiMarzio, 7 strunowy mostek Floyd Rose z podwójną blokadą strun oraz potencjometr głośności push-pull. Wykończenie gitary to Charcoal Black Stain.USA Signature Scott Ian King V KVT oraz King V KVXT


Sygnowany przez gitarzystę Anthrax model King V KVT o konstrukcji neck-thru i skali 24,75" posiada mahoniowy korpus i gryf, palisandrową podstrunnicę o zmiennym radiusie 12"-16" z 22 progami typu jumbo i perłowymi markerami, humbuckery Seymour Duncan, binding gryfu i główki wykonany z syntetycznej kości słoniowej (ivoroid) oraz tradycyjną dla Jacksona główkę z układem kluczy six-in-line. Ponadto: mostek TonePros typu tune-o-matic i blokowane klucze Gotoh. Wykończenie to Ivory z biała płytką ochronną i chromowanym hardware.Jackson zaprezentował również wersję X Series sygnatury Scotta Iana - King V KVXT w wykończeniu Ivory z biała płytką ochronną i chromowanymi elementami. Zastosowano w niej parę podwójnych przetworników Duncan Designed - HB-103B przy mostku i HB-103N przy gryfie, kontrolki master volume i tone oraz trójpozycyjny przełącznik.

USA Signature Limited Edition Misha Mansoor Juggernaut HT6 oraz Juggernaut HT7

Limitowana wersja modelu Juggernaut HT6 w wykończeniu Matte Lambo Orange to nowa sygnatura Mishy Mansoora. Podobnie jak wcześniejsze modele gitarzysty Periphery, Juggernaut HT6 i HT7, kształt gitar inspirowany jest klasyczną konstrukcją Jacksona 'Dinky', z gładko zaokrąglonymi rogami, wygodnym wcięciem w miejscu połączeniem korpusu z gryfem. Skala instrumentu to 25,5". Klonowy gryf, przymocowany do korpusu za pomocą śrub (bolt-on), wzmocniony grafitowym prętem i sprofilowany zgodnie z preferencjami Mansoora, wycinany jest metodą quartersawn. Hebanową podstrunnicę o radiusie 20" z 24 progami typu jumbo ozdobiono markerami typu 'pirania' wykonanymi z macicy perłowej i luminescencyjnymi kropkami Luminlay. Gitara posiada przetworniki Bare Knuckle “Juggernaut", pięciopozycyjny przełącznik, wbudowany przełącznik push-pull, mostek Hipshot i czarny hardware.Siedmiostrunowa wersja Juggernaut HT7 posiada to samo wyposażenie.

USA Signature Limited Edition Mark Morton 10th Anniversary Dominion

Nowym instrumentem może poszczycić się również gitarzysta Lamb of God, Mark Morton. Model Mark Morton Dominion, opracowany w ścisłej współpracy gitarzysty i lutników Jacksona obchodzi właśnie 10 rocznicę, stąd jubileuszowy model 10th Anniversary Dominion. Instrument o skali 24.75" i konstrukcji through-body został wyposażony w korpus wykonany z mahoniu (chambered), top z klonu pikowanego oraz mahoniowy, wzmacniany grafitowym prętem gryf, którego tylna część została wykończona gładką warstwą lakieru uretanowego. Podstrunnica o zmiennym radiusie 12"-16" została wykonana z hebanu i wyposażona w 22 progi jumbo. Główka Mark Morton posiada układ blokowanych kluczy Sperzel w układzie three-on-a-side . Gitara posiada również między innymi sygnowane przetworniki DiMarzio Mark Morton, uchylny przełącznik trójpozycyjny (toggle switch), dwupozycyjny slider i mostek z blokadą strun.

 

http://www.jacksonguitars.com/